Alates 1. märtsist saab ID-kaardi koodid unustanud või kaotanud kodanik uued PIN-koodid üksnes politsei teenindustest. Pangakontorites enam PIN-koodidega ümbrikke ei väljastata.

ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina ka ilma PIN-koodideta, kuid digimaailmas seda kasutada ei saa.

“Soovitame inimestel hoida PIN-ümbrikku hoolikalt ja kindlas kohas kaardist eraldi, et vajadusel oleks see alles. Samuti on võimalik kaardi saamisel koodid ära muuta ning kasutada enda jaoks lihtsamini meelde jäävat, kuid turvalist numbrikombinatsiooni,“ rääkis PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Eliisa Sau.

Kui PIN-kood on kolm korda valesti sisestatud, saab lukustunud PIN-koodi avada DigiDoci tarkvaras PUK-koodiga, mis on samas koodiümbrikus.

Kui koodiümbrik on kadunud või PIN-koodid ununevad, tuleb digitaalse isikutuvastuse ja digiallkirjastamise võimaluse taastamiseks pöörduda PPA teenindusse.

Varasemalt oli võimalik saada uus PIN-ümbrik ka pangakontoritest, kuid ID-kaardi tootja vahetumisega seoses lõppes ka senine kaardi järelteenindus pankades.

Arvestades, et parasjagu on käimas tulude deklareerimise periood, e-valimised, ja panga paroolikaartide sulgemine, pikendas PPA järelteenindust aasta alguses kahe kuu võrra, et panka tulnud inimesele saaks vajadusel koha peal digituvastuse võimaluse anda.

Märtsist aga saab uusi PIN-koode küsida üksnes PPA teenindustest.

Allikas: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.