blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Üks mure vähem: uus äpp aitab kaotsiläinud lemmiklooma jälje üles võtta

Sideoperaator Elisa tõi koostöös startup Canesega turule uue lemmiklooma äpi, mis aitab kiirelt üles leida kaotsi läinud lemmiku saates automaatteavitusi juhul, kui ta on omaniku poolt määratud piirkonnast lahkunud. Äppi saavad soetada ka Tele2 ja Telia kliendid

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on uus äpp Elisa Lemmikloom ettevõtte esimene eraklienditeenus asjade interneti ehk IoT valdkonnas. „Tegemist on väikesel jälgimisseadmel ja nutitelefonil tugineva teenusega, mis kasutab mobiilset internetti looma rihma või trakside külge asetatud seadme asukoha tuvastamiseks,” tutvustas Hiiepuu uudset rakendust.

„Kasutaja saab lemmikloomarakenduses ise määratleda, millises geograafilises asukohas loom täpselt viibima peaks, olgu selleks näiteks aed või koduterritoorium. Juhul, kui loom sellest piirkonnast väljub, saabub omanikule teavitus.”

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriisk tõdes, et iga lemmiklooma omanik teab omast käest, et iga lemmik on kui täieõiguslik pereliige ja tema heaolu eest hoolitsemine on äärmiselt oluline. „Ka kõige hoolitsevama loomaomaniku puhul võib ette tulla olukordi, kus loom pääseb üksi seiklema.

Tihtilugu võib selliste iseseisvate jalutuskäikudega kaasneda oht looma tervisele ning tavaliselt soovitakse võimalikult kiiresti pereliige leida ja koju toimetada. Õnneks saamegi tänapäeva tehnoloogiat selleks hästi ära kasutada ning luua kasulikke rakendusi, mis aitavad meil oma lemmikutel silma peal hoida,“ sõnas Kertu Kriisk rakenduse vajalikkust kommenteerides.

Uue Elisa lemmiklooma äpi abil on võimalik neljajalgse sõbra asukohta kiiresti ja mugavalt tuvastada ning lemmikloom koju tagasi tuua. Lemmiklooma asukohta aitab tuvastada väike kaelarihma külge kinnitatav veekindel positsioneerimisseade.

Seadme laadimine toimub kiiresti läbi Micro USB liidese ja tänu aku kestvusele tuleb seda teha vaid korra nädalas. Kuna seade on mõõtudelt väike, saab seda kinnitada nii koera kaelarihmale kui vajadusel ka kassi trakside külge.

Lemmiku jälgimiseks saab äpis seadistada erinevaid territooriume, nii võib eraldi määrata kodu ja suvila või mõne teise sagedasti külastatava asukoha tsoonid. Territooriume saab äpis määrata piiramatult. Ühe positsioneerimisseadmega saab siduda kolm kasutajat, niimoodi on kõigil teada, kus pere neljajalgsed liikmed asuvad ja seetõttu võimalik loom koju toimetada sellel, kes lähemal.

Kertu Kriisk tõi välja, et tegemist on teenuse beetaversiooniga, millega Elisa mõõdab Eesti inimeste vajadust selle teenuse järele. „Juhul, kui saame turult positiivse tagasiside, on plaanis äppi edasi arendada – lisada sotsiaalsust ja uusi nutikaid lahendusi,“ lubas Kertu Kriisk. Eeluuringud näitavad, et reaalne vajadus ja huvi on olemas.

Jälgimisseadmel on IPX67 standardi vee- ja niiskuskindlus, ühe laadimiskorraga on seade töökorras 5-7 päeva võimaldades seega seadet laadida vaid korra nädalas näiteks nädalavahetusel, kui pere koos loomaga viibib.

Elisa Lemmiklooma rakendus on alla laetav nii iOS kui Androidi nutiseadmetele ja teenusega saavad liituda kõikide Eesti operaatorite kliendid. Teenuse hind on 2.99 eurot kuus.

Allikas ja meedia: Elisa

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com