Samsung rakendas Lõuna-Aafrika Vabariigis uut turvalahendust, mis peaks vähendama nende toodete varastamist ning mustal turul maha parseldamist.

Juulis Lõuna-Aafrika Vabariigis toimunud rahutuste käigus varastati muuhulgas Samsungi ladudest massiliselt telekaid. Samsung teatas, et 11. juulist alates varastatud telekatel on käivitatud sisseehitatud TV Block funktsioon, mis muudab seadme kasutuskõlbmatuks.

Tehnoloogia on laetud kõikidesse uutesse Samsungi teleritesse – tegu on turvalahendusega, mis kindlustab selle, et seda saavad kasutada vaid selle ausal teel omandanud ning ostmist tõendavat dokumenti omavad kasutajad.

Samsungi sõnul loodetakse, et TV Block aitab vältida nö kõrvalturgude tekkimist, kus kaubeldakse varastatud toodetega.

Samsung LAV tarbeelektroonika osakonna juht Mike Van Lier sõnas, et tehnoloogia väärtus on ilmnenud juba praegu ning kindlasti on sellest kasu ka tulevikus: “Meie eesmärk on tehnoloogia arengu abil lahendada ühiskondlikke väljakutseid. Me jätkame oma osakonnaga pidevat arendustööd, et luua uuenduslikke ja intuitiivseid tööriistu, mis vastavad meie väärtustele.”

TV Block rakendub siis, kui Samsungi laost varastatud telekas ühendatakse aktiveerimiseks võrku. Pärast ühendamist tuvastab Samsungi server toote seerianumbri, veendub, et tegu on varastatud seadmega ning lülitab kõik teleri funktsioonid välja.

Samsungi sõnul on blokk võimalik eemaldada, kui neile esitada kehtiv TV litsents ning ostu tõendav dokument.

Kuigi äge algatus, ei ole kurjategijad samuti rumalad ning säärased tarkvaralised lahendused muugitakse üpris kiirelt lahti. Tõenäoliselt sunnib see vargaid lihtsalt telereid ilma aktiveerimata maha müüma ning edasine saab olema ostja mure.

Foto: Einp.info

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Accelerista videotiimi ning teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi... või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.