Laupäev, 3. detsember 2022
AOC on esimeste monitoritootjate seas, kes on pälvinud 9. põlvkonna TCO Certified sertifikaadi. See avalikustati möödunud aasta 1. detsembril ning AOC-l on nüüdseks 34 sertifikaadi pälvinud äriklassi monitorimudeliga turu suuruselt kolmas vastavalt tunnustatud mudelite portfell.

Sertifikaadiga mudelite suurus ulatub 22 tollist 34 tollini ja resolutsioon Full HD-st kuni 4K-ni, võimaldades erinevate vajadustega kasutajatel teha monitoride soetamisel säästlikke valikuid.

1992. aastal loodud TCO Certified on IT-valdkonna ettevõtjatest ja klientidest sõltumatu IT-toodete rahvusvaheline säästlikkussertifikaat (vastab standardile ISO 14024), mille taga on organisatsioon TCO Development. 9. põlvkonna TCO sertifikaadiga tooteid ostes saavad kasutajad olla kindlad, et need vastavad kogu oma eluea vältel kõikidele rangetele sotsiaalse ja keskkonnaalase vastutuse tingimustele.

Sertifikaadi saamiseks on olulised näiteks tarneahela läbipaistvus, korruptsiooni tõkestava juhtimissüsteemi rakendamine, vastutustundlikult hangitud ja toodetud tooraine, ohtlike ainete asemel alternatiivide kasutamine, töödeldud kemikaalide nõuetekohane käitlemine, ringmajanduse põhimõtete järgimine jpm. Täpsemalt saab nõudeid lugeda siit.

Sertifikaadi on pälvinud 34 AOC monitori

AOC säästlikud monitorid

Säästlikkuse saavutamine kõikidel tegevusaladel on maailmas üks peamisi eesmärke, ja seda ka IT-toodete puhul. Tõeliselt säästlikuks muutumine eeldab järjepidevaid parendusi mitmel rindel, sealhulgas sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt vastutustundlikku tootmist, ringmajandusele orienteeritud ärimudelite kasutusele võtmist, IT-toodete kasutusea pikendamist ja e-jäätmete koguse vähendamist.

2021. aastal näitas AOC mitmel viisil pühendumist planeedi kestlikkuse tagamisel. Veebruaris korraldati AOC Amsterdami büroohoones Euroopa energiatõhususe direktiivi kohane audit ja sellele anti ISO 50001 sertifikaat. ISO 50001 eesmärk on kaardistada energiavoogusid ja leida säästmisvõimalusi.

Samuti läbis AOC välise ISO 14001 auditi, milles vaadeldi keskkonnajuhtimissüsteemi nõuete täitmist. Tootelahendustes liikus AOC suurema ressursitõhususe poole tänu vahtplasti, plastide ja tindi kasutuse vähendamisele. AOC jätkas sel aastal keskendumist sotsiaalsele vastutusele, avaldades koos TPV-ga kogu ettevõtte ühise inimõiguspoliitika ning toetades mängimisega seotud heategevusorganisatsioone, näiteks SpecialEffecti.

AOC praeguses ettevõtetele mõeldud tootevalikus on arvesse võetud paljude erinevate ärikasutajate vajadusi. Sortiment ulatub 15,6-tollistest kaasaskantavatest puuteekraanidest kuni eriti laiade 34-tolliste kuvariteni ning resolutsioonid on vahemikus Full HD kuni 4K. See võimaldab leida erinevateks kasutusolukordadeks sobiva variandi alates lihtsatest monitoridest kuni suurele jõudlusele orienteeritud seadmeteni koos sisseehitatud USB-C-põhiste dokkimisvõimalustega. Säästlikkuse teel CO2-jalajälge vähendada soovivatele ettevõtetele on AOC-l pakkuda TCO Certified sertifikaadiga monitore.

„Soovime tänada TCO Developmenti uue sertifikaadi kasutusele võtmise eest. 9. põlvkond motiveerib meietaolisi tootjaid laskma turule senisest veelgi keskkonnasäästlikumaid tooteid. Koos TCO Developmentiga viime säästlikkuse ja ringmajanduse uuele tasemele,” ütles AOC ja MMD Euroopa, SRÜ ja Venemaa piirkonna tehniline toote- ja vastavusjuht Kevin Yang.

Maailmas praegu valitsevat rasket ja segast aega arvestades on AOC selle saavutuse üle äärmiselt uhke. Sedavõrd suure hulga väga keskkonnasäästlike toodete turule toomisega avaldab AOC tootjana positiivset mõju keskkonnale ja ühiskonnale ning ühtlasi võimaldab ostjatel teha paremaid ja keskkonnateadlikumaid valikuid.

Fotod: AOC

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.