Reede, 3. veebruar 2023
Volvo ajaloos esmakordsel üritusel ütles ettevõtte president ja tegevjuht hr Håkan Samuelsson selgelt välja, et Volvo edasine käekäik sõltub tulevikku suunatud mõtlemisest.

„Meie disainikontseptsioonid on ainult üks aspekt sellest, kuhu suundume,“ ütles ta. „Lisaks oleme täna siin, et tunnustada väga olulist osa meie kliendibaasist.“

Samuelsson viitas XC90-le osaks saanud prestiižsele Women’s World Car of The Year (e.k. Naiste Maailma Aasta Auto – toim.) auhinnale. Kõnealune autasustamine toimus autotootja peakontoris Göteborgis käesoleva aasta 20. mail

Kahekümne kahest naiskohtunikust oli kohal seitse – Ühendkuningriigist, Madalmaadest, Uus-Meremaalt, Hispaaniast, Türgist ja Ameerika Ühendriikidest.

005

Uus-Meremaa esindaja Sandy Myhre andis üle auhinna – käsitsi puust nikerdatud kõvera sõnajalalehe, mis tema kodumaal kannab koru nime. Teose autoriks oli samuti Uus-Meremaa päritolu Hugh McKechnie. Ühendkuningriigi esindaja Sue Baker andis Volvole üle XC90 üleüldist võitu tõendava sertifikaadi.

Ühendriikidest saabunud LouAnn Hammond andis üle ka linnamaasturite kategooria võidu sertifikaadi ning üllatas hr Samuelssoni oma kodukohast Californiast pärit veiniga, mille oli algusest lõpuni tootnud ja pudelile autogrammigi andnud võidusõitja ja veinitootja Scott Pruett.

008

Volvo tutvustas küllatulnud kohtunikele muuhulgas oma uut Compact Modular Architecture (CMA) kontseptsiooni, kaht uut ideeautot ja autotootja plaane C Premium-segmendi uue auto, värvi, disaini, ja nii üldise kui laste turvalisuse osas.

Nais-autoajakirjanikel oli võimalus arutleda Volvo uute autode üle ka autotootja juhtkonnaga, sealhulgas ettevõtte R&D valdkonna vanemasepresidendi Peter Mertensiga, ning neile anti ülevaade järgmisel aastal algavast isesõitvate autode programmist.

See oli Volvo esimene vaid naistele mõeldud pressisündmus, kuid arvestades, milliseid autosid veel tulemas on, uskus hr Samuelsson, et see ei jää aga viimaseks.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kuigi ainuke Ida-Euroopast pärit kohtunik ehk meie oma Ylle jäi kõnealusele üritusele minnes Arlanda lennujaama tehniliste probleemide tõttu sinna lõksu ja lõpuks pidi ürituse seekord vahele jätma, ei ole me liiga kurvad – Volvo suunast tulevate uudiste taustal võib vabalt olla, et ka järgmisel aastal tuleb auhindade jagamiseks just Rootsi õhuruumi sisenemist uuesti katsetada.

Allikas ja fotod: Volvo

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.