blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Toyota GR Yaris: tõeline taskurakett, kus Ott Tänakulgi olnud oma roll

10. jaanuaril avaldati uue Toyota GR Yarise ametlikud fotod ja tehnilised andmed. Tegu on puhtalt lehelt loodud kerge ja võimsa sportautoga, mille kohta võib ausa näoga “taskurakett” öelda ning mille valmimisel on olnud käsi sees ka Ott Tänakul.

taskurakett yaris gr

Toyota GR Yaris tuleb, nüüd on ametlikult kinnitatud ka tehnilised andmed ja need teevad rõõmu: 261 hj ja nelikvedu. Ehk siis täiesti ainulaadne ja äärmiselt teretulnud alternatiiv neile, kes on igatsenud ehtsat tänavarallikat.

10. jaanuaril avaldati ametlikud fotod ja tehnilised andmed. GR Yarise 1,6 l turbomootori võimsus on 261 hj, tühimass 1280kg.

See teeb kaalu ja võimsuse suhteks 4,9 kg/hj, tippkiirus on piiratud 230 km/h. Väike nelikveoline taskurakett on vaid 6-käigulise käsikäigukastiga(!) ja kiirendab nullist sajani 5,5 sekundiga.

Tegemist ei ole tava-Yarise sportlikumaks kohendatud versiooniga, vaid täiesti puhtalt lehelt loodud masinaga, mille loomisel anti inseneridele vabad käed.

See on automaailmas päris haruldane, enamasti kohandatakse tavamudeleid sportlikumaks. Ning usutavasti ongi nad seda tööd, teha kõike otsast peale, täiel rinnal nautinud.

Toyota Gazoo Racing on olnud täiesti otseselt uue auto sünni juures. Ühelt poolt on uustulnuka puhul tegemist WRC võistlusauto homologeerimiseks vajaliku tänavasõiduversiooniga, teisalt on aga TGR tiim koos Ott Tänakuga teinud koostööd uue mudeli testimisel ja arendamisel.

Tänak kinnitas oma rolli GR-i saamisloos

Kataloonia rallil õnnestus Ott Tänakult ka uurida, kui palju tema ja kogu tiim Toyota Yarise tavamudelite arendamisega seotud on. GR on üks mudelitest, kuhu suurmeister oma “käpajälje” Toyota-karjääri ajal peale vajutas.

Tänak kinnitas, et sel eesmärgil on sõidetud-testitud küll ning ka omapoolseid soovitusi antud. Uskuda võib, et need on hoolikalt ka arvesse võetud ja ellu rakendatud.

Rallitiimi ja uue Yarise tavamudeli väljatöötamise eest vastutanud insenerid kinnitasid mitmel intervjuul üksmeelselt, et nad hindavad Tänaku teadmisi ka kogemusi väga kõrgelt. Konkreetselt mainis Yarise peainsener esivedrustust, mille edasiarendamisel on WRC kogemusi arvesse võetud.

1,6 liitrine turbomootor on küll 3-silindriline, ent tegemist on samuti spetsiaalselt GR-i jaoks loodud jõuallikaga, millele tõenäoliselt hetkel võrdväärset vastast ei leidugi.

Nelikveosüsteemi saab vajadusele vastavalt reguleerida 3 seade abil: Normal (60/40), Sport (30/70) ja Track (50%0), ees ja taga on autol Torseni piiratud libisemisega diferentsiaal.

 • Mootor: 1618 cm3, 3-silindrit, turbo
 • Võimsus: 261 hj/200kW
 • Maks. pöördemoment: 360 Nm
 • Jõuülekanne: 6-käiguline käsikäigukast
 • Nelikvedu
 • Nii ees kui taga Torsen piiratud libisemisega diferentsiaal
 • Pikkus/laius/kõrgus: 3995/1805/1460mm
 • Teljevahe 2558 mm
  Tühimass ilma juhita: 1280 kg
  Tippkiirus: 230 km/h (el. piirajaga)

Täpsem info, milline taskurakett olema saab, on siin

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com