Reede, 3. veebruar 2023
Dubais on lisaks maailma kiireimatele politseiautodele nüüd ka maailma kiireim kiirabiauto, mille hind juba ilma modifikatsioonideta on 3 miljonit eurot.

Dubai politseinike autoparki kuulub (küll peamiselt turunduslikel põhjustel) ülikalleid ja üliharuldasi hüperautosid nagu Bugatti Veyron, McLaren P1 ja Aston Martin One-77 (mida toodeti vaid 77 tükki!). Nende kõrval kahvatuvad samuti kasutusel olevad Lamborghini Aventadorid, Nissan GT-R-id ja Mercedes-AMG GT-d.

Kuid nüüd on täiendust saanud ka Ühendemiraatide kiirabi – nende esindusmasinaks sai reedel auto, mille tippkiirus on 401 km/h ning see maksab 3 miljonit eurot. Kui pilt kohe ära ei ühenda, siis veel vihjeid – see on esimene Lähis-Idas algusest lõpuni loodud ja ehitatud hüperauto. Neid toodeti vaid 7 tükki ning üks neist kuulub ka… üllatus – Dubai politseijõudude ridadesse.

Juba suurem vihje on see, et auto sai üleilmselt palju kuulsamaks tänu “Kiirete ja vihaste” filmiseeria seitsmendale osale. Hüperauto 780 hj ja 960 Nm tulevad 3,7-liitrisest topeltturboga kuuesilindrilisest boksermootorist ning sprint sajani kestab vähem kui 3 sekundit.

HyperSport Responder

Kõnealune, pildil kohaliku kiirabi värvidesse kleebitud auto on loomulikult Lykan HyperSport, mille tootjaks on 2012. aastal Liibanoni autodisaineri poolt asutatud firma W Motors.

Kiirabi ridades kannab see nime HyperSport Responder. Siiski, kui Dubaisse satud, pole väga mõtet loota, et vigastuse korral õnneks läheb ning Sind ülikiirusel haiglasse toimetatakse – sarnaselt politseihüperautodega hakkab Responder täitma pigem esinduslikke ülesandeid.

HyperSport Responder

Fotod: Dubai kiirabi

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.