Ferrari tegevjuht astus tagasi, seades tuleviku küsimuse alla

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ferrari tegevjuht Louis Camilleri astus ametist tagasi, seades kahtluse alla Ferrari tulevikuplaanid hübriidajamiga sportautode vallas. See on viimase kahe aasta jooksul teine nii drastiline muutus juhtkonnas.

Juulis 2018 suri operatsioonijärgsete komplikatsioonide tagajärjel Ferrari eelmine tegevjuht Sergio Marchionne. Firma juhatuse esimees John Elkann valis Marchionne mantlipärijaks Camilleri, kuid pärast viimase tagasiastumist võtab Elkann tegevjuhi rolli ajutiselt üle.

Louis Camilleri tagasiastumise põhjuseks öeldakse olevat “isiklikud põhjused.” Viimastel nädalatel halvenes tema tervislik seisund COVID-19 tõttu, kuid Ferrari kõneisiku sõnul polevat see peamine põhjus.

Camilleri juhtimise all tõusid Ferrari aktsiahinnad rekordkõrgustesse – hoolimata koroonapandeemiast püsis nõudlus Ferrari sportautode järele kõrge. Camilleri hoolitses ka selle eest, et mudelivaliku laiendamine ei mõjuks laastavalt brändi eksklusiivsusele.

Aastal 2019 tutvustati viit uudismudelit, mis tõstsid esmakordselt firma ajaloos aastase müügi rohkem kui 10 000 autoni.

Küsimärk jääb nüüd Ferrari tuleviku kohale seoses aina rangemaks muutuvate heitmenormidega Euroopa Liidus ning ka mujal turgudel. Kuigi täiselektriliseks muutmist Camilleri ei toetanud, lubas ta, et aastaks 2022 on 60% Ferrari toodetavatest sportautodest hübriidajamiga.

Ta on olnud ka tugev kriitik eelmainitud normidele ning sportautosid puudutavatele kõrgematele maksudele – tema sõnul ei võeta arvesse, kui harva enamasti võimsate sportautodega sõidetakse.

“V12-ga Ferrari, mis läbib aastas 3000 km, ei saasta ligilähedaseltki võrreldes mis iganes mikromootoriga igapäevaautoga,” sõnas ta novembris.

Ferrari juhtkond toetab Camilleri otsust ning määrab talle lähiajal uue asemiku. Juhatuse esimees John Elkann ütles, et endise tegevjuhi kirgliku juhtimise all jõuti suurepäraste tulemusteni ning lisas, et Camilleri jääb nõunikuna siiski Ferrariga seotuks.

Foto: Luxury Collection

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.