BMW M340d lubab olla väärikas lisa diiselsportautode ajastule

Pinterest LinkedIn Tumblr +
BMW kolmanda seeria M-i diiselmootoriga versioon on kummardus vanadele headele aegadele: lekkinud info kohaselt pakub uus BMW M340d xDrive seni võimsaimat õli tarbivat jõujaama, mida kolmanda kapoti alt eales leitud on.

Kui kunagi oli rida-6 diiselmootor üks BMW maailma nurgakivisid, on tänaseks olukord mõnevõrra muutunud. Uute diiselmootoritega BMW-de omanikud kapoti alt naljalt üle nelja silindri tihti enam ei leia.

Õnneks on selles uues maailmakorralduses veel mõned erandid. Üks neist on BMW M340d xDrive, mille kohta infot on vaikselt lekkima hakanud (või mis te naljatate, seda on lekitatud!) ning mille ametlikku esmaesitlust lähitulevikus ootame. Pisut aimu võimsa “õlijooja” väljanägemisest saab näiteks siin – konfiguraatorid on väidetavalt juba avatud.

Uue mudeli jõuallikas lööb seni võimsaimat 265 hobujõulist diiselmootorit, mida 3. seeriaga kaasa antakse, väga pika puuga – see pakub tervelt 340 hobujõudu ning paistab, et tulemas on nii sedaan kui ka universaalversioon.

Kui see number üksi ei veena, siis tasub ehk panna veel tähele, et kolmeliitrine ridakuus mootor paneb välja 700 Nm! Uue “emmi” pöördemomendile konteksti andmiseks võib siia võrdluseks tuua üle 2 tonni kaaluva Audi Q7 luksusdžiibi – selle ainus versioon, mis suudab midagigi rohkemat vastu panna, on sportmudel SQ7.

Sama pöördemomendi omistamine vähemalt pool tonni kergemale sõiduautole annab otse loomulikult meeliülendava sõiduelamuse – nii me ju eeldame!

Kuuldavasti tuleb uus M340d ainult nelikveolisena. Sedaan kiirendab “nullist sajani” 4,6 sekundiga ning universaal 4,8 sekundiga ja spidomeetri seieri hoo tõmbab maha piiraja 250 km/h juures.

Seejuures jääb BMW M340d keskmine kütusekulu kõigest 5,5 ja 6 liitri vahele, mis saav võimalikuks tänu engine-off coasting funktsioonile.

Nimetatud tehnoloogiline lahendus lülitab sõidukimootori vaba veeremise ajaks välja ja jätkab tööd niipea, kui  varvas gaasipedaali uuesti puutub. Töötab see funktsioon kiirustel kuni 160 km/h.

Uustulnuka mootori jõunäitajad ja kiirendusomandused on peaaegu üks-ühele lähima konkurendi, 2020. aasta Audi S4 kolmeliitrise diiselversiooniga sarnased. Ja see pole ju ometigi mingi üllatus!

Loe siit, kuidas Sten “bemmi emmidega” Bikernieki rajal müramas käis

Allikas ja pildid: BMW blogi.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.