Avalikustati uus Subaru BRZ: Euroopasse ei tulegi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uue Toyobaru BRZ86 osas on olnud väga, väga palju spekuleerimist ning selles saab süüdistada ka meid. Kuu aega tagasi vahendasime täie kindlusega väidet, nagu saaks uus sportkupee endale turbomootori, mida entusiastid pikalt mangunud olid. Nagu paar päeva tagasi selgus, nii see siiski pole.

Nüüd on avalikustatud kaksikute Subaru versioon BRZ, mille andmed ja pildid siin nähtavad. Toyota GT86 kohta veel infot pole – kuigi BRZ praeguse info kohaselt Euroopasse ametlikult ei tule, võivad asjad GT86 puhul teisiti olla.

Uus Subaru BRZ on eelkäijaga võrreldes võimsam ja kergem ning suuteline pakkuma senisest veelgi suuremat sõidurõõmu. Säilinud on identiteet, mis ka eelmisest põlvkonnast nii nauditava masina tegi – kupee, tagavedu, kergus, tänu boksermootorile madalal asetsev raskuskese ning suurepärane kaalujaotus, mis võrreldav parimate keskmootoriga superautodega.

Uus BRZ saab kapoti alla 2,4-liitrise vabalthingava boksermootori. Kasvanud töömaht, parem sisse- ja väljalasketõhusus ning vähendatud hõõrdumine suurendavad eelmise mudeliga võrreldes märgatavalt nii võimsust kui pöördemomenti. Uue põlvkonna SUBARU BRZ võimsusnäitajateks on nüüd 231 hj ja 250 Nm. Teravam juhitavus ja täiustatud šassiidünaamika teevad uue BRZ-i juhtimise veelgi lihtsamaks ja sõitmise lõbusamaks.

Esimest korda on BRZ-i automaatkäigukastiga mudelid varustatud EyeSight juhiabisüsteemidega, mis hõlmavad muuhulgas kokkupõrget ennetavat pidurdussüsteemi ja kohanduvat kiirushoidikut. Toyota Motor Corporationiga koostöös sündinud teise põlvkonna Subaru BRZ jõuab esmalt müügile Põhja-Ameerikas 2021. aasta sügise alguses.

Fotod: Subaru

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.