Õige strateegia magusad viljad: Volvo autode müük Hiinas kerkib pärmitaignana1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volvo strateegiline otsus, hakata valmistama populaarseid mudeleid Hiinas, neid kohapeal müüa ning ka importida, kannab magusaid vilju. Tänavu seitsme kuuga on Volvo Hiina allüksus müüki kasvatanud 31%, rekordkuuna läheb kirja juuli, mil tarnete hulk kahekordistus.

Volvo edukat müüki veavad eest kolm “kohalikku” mudelit: noobel keskklassi linnamaastur XC60, S90 luksussedaan, mida valmistatakse Hiina edelaosas, Chengdu linnas ning pikendatud teljevahega S60, mis veereb liinilt kirde-Hiinas, Daqingi tehases. Seal valmivad ka Hiina turule mõeldud XC90 suured linnamaasturid.

Mudelite kaupa müüki Volvo oma pressiteates välja ei too, aga kokku müüdi Hiinas juulikuus 9 267 Volvot. Seitsme kuuga on müüdud 61 181 autot. Võrdlus 2016. aastaga toob tootja näole suure naeratuse, müügikasv on märkimisväärne.

Sel aastal pikeneb Volvo Hiinas toodetud mudelite rivi veelgi: uues, Hiina idaosas valminud Luqiao tehases hakatakse ehitama tuttuut XC40 kompaktmaasturit, mis peaks müügile jõudma veel selle aasta lõpus.

Miks on tähtis toota Hiina turule autosid Hiinas? See on autotootjale kasulik: ära jääb 25% impordimaks ning vähenevad tarnekulud. Ostjad suhtuvad Hiinas toodetud “Rootsi autodesse” positiivselt, sest mingit kvaliteedierinevust ju ei ole.

Hiina tehaste tootmisvõimsus lubab tulevikus autosid sealt järjest enam ka mujale eksportida. 2015. aastal alustas Volvo pika teljevahega S60 sedaani eksporti Chengdus tehasest Ameerika Ühendriikidesse. Daqingis valmivat S90 sedaani eksporditakse tänavu talvest alates nii Ühendriikidesse kui ka Euroopasse.

ACCELERISTA KOMM Volvo üle on heameel. Samal ajal kui teine legendaarne Rootsi autobränd (algselt siiski lennukivalmistaja) Saab on nüüdseks tõenäoliselt lõplikult ajaloo prügikasti kadunud – viimased jäljed kadusid Türgis – õitseb Volvo Geely hõlma alla kaunisti ning hoiab kõrgel Skandinaavia autotööstuse lippu.

Allikas: Automotive News China. Kaanepilt: Tiit Lillipuu, Info Auto Eesti

Jaga

AVALDA ARVAMUST!