USA-s Texase osariigis sõitis eile hilisõhtul Tesla teelt välja vastu puud ja süttis põlema, kaks reisijat eluga ei pääsenud. Ametivõimud on tuvastanud, et juhikohal polnud kedagi.

Eile hilisõhtul sõitis 2019. aasta Tesla Model S Houstoni äärelinna elurajoonis teelt välja vastu puud ja süttis põlema. Sõidukis viibinud kaks meest hukkusid ning selgub, et kumbki neist polnud juhikohal. Auto kustutamiseks kulus üle 100 000 liitri vett.

Täpsem uurimine loomulikult alles käib, kuid üks sõidukisolijatest istus kõrvalistmel ning teine tema taga. Avalikustatud on ka see, et auto “sõitis kiiresti ning kaotas kurvis pidamise”.

Põlema süttinud Model S lõõmas neli tundi ning tuletõrjujad helistasid vahepeal ka Tesla esindajatele, et küsida täpsemaid juhiseid auto kustutamiseks. Akupakkide pikaajaline põlemine on levinud probleem, kui tuld võtavad aku erinevad veel energiat hoiustavad elemendid. Tesla on eelnevalt teatanud, et süttimise korral tasuks lasta akudel lõpuni põleda.

Tesla FSD ehk “täieliku isejuhtimise” juhiabide pakett on pikemat aega testimises olnud ning kasutajate hulka on kasvatatud. Kas see pakett oli laetud ka õnnetusse sattunud autole või kasutas ta Autopiloti tavaversiooni, on selgitamisel. Tesla on igatahes FSD testijate ridu harvendanud – nende võrra, kes süsteemi ohtlikult kasutavad või selle võimekuse piiridest teadlikult üle püüavad astuda. Paraku ilmneb, et ka tavakasutuse juures on kõvasti arenguruumi.

FSD tuletab ka juhile enne aktiveerimist meelde, et tegu ei ole autonoomset sõitu võimaldava süsteemiga – juht peab alati olema valmis auto tegevusse sekkuma.

Siiski, kui sõiduk sõitis “autopiloodil”, siis kui suureks sai kiirus asulas minna, et masin ei suutnud enam kurvi välja võtta? Lubatud piirkiiruse ületamist ei tohiks lubada ükski versioon. Kiiruse õnnetuse hetkel tuvastab aga uurimine.

Foto: Mike Floyd

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.