Isesõitvate autode puhul on autonoomsus jaotatud erinevatesse kategooriatesse ning seni on isegi Tesla masinad saavutanud alles autonoomsuse teise taseme. Honda lubab nüüd neid piire nihutada ning esimese tootjana tuua turule 3. taseme autonoomsusega seeriaauto.

Autonoomsuse 2. tase tähendab seda, et sõiduk oskab kontrollida sõidukiirust ja auto positsiooni. Kõrgeim, 5. tase tähendab seda, et juhi olemasolu autos pole enam vajalik.

Autonoomsuse kuldne kesktee on tase 3, mille puhul teeb auto ka ise mõningaid otsuseid, näiteks aeglasematest sõidukitest möödumine. Juht peab muidugi olema igal ajahetkel valmis juhtimist autolt üle võtma – kriteerium, mida 4. ja 5. tasemel enam pole.

Honda esimene 3. taseme autonoomne auto saab olema luksussedaan Legend, mida hakatakse Jaapanis müüma 2021 märtsis. Autol saab olema juhiabiline nimega Traffic Jam Pilot, mis esimese säärase süsteemina lubab juhil ka teed mitte jälgida – praegused abilised lülituvad lühikese aja järel välja, kui tuvastavad, et juht ei pööra liiklusele tähelepanu.

Honda pole esimene, kes nii kõrge tasemega autonoomsuse võimekust reklaamib – 2019. aasta Audi A8 pidavat saama sama võimekuse, kuid USA seadusemuudatused tõmbasid sellele plaanile kriipsu peale.

Foto: Honda

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.