Järjest väiksemaks! Geely SX11 pisimaastur annab aimu tulevasest Volvo 30-seeriast

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Geely avalikustas äsja esimesed pildid moodsast pisimaasturist, mis suure täenäosusega on eelmäng Volvo 30-seeriale. Geely SX11 on esimene mudel, mis ehitatakse kontserni uuele BMA – platvormile. Volvo uued kompaktautod peaksid prototüübi faasi jõudma juba 2020. aastal.

Volvo väikemaastur XC40 ja sellele järgnev V40 – universaal ei pruugigi jääda Rootsi autotootja ainsateks “nunnudeks” vaid võivad peagi mudelirivis liikuda suuremate vendade-õdede staatusse, sest veel väiksemad autod on plaanis.

Siiani on rootslased uhkusega rääkinud CMA-st ehk kompaktsest moodulplatvormist, mis on valminud hiinlastega koostöös ning millele saab ehitada pea igasuguseid autosid, aga kõige tähtsam – ka elektriautosid. Lisaks Volvo 40-seeriale ja Geely Hiina-mudelitele põhinevad CMA-l kaks Lynk&Co mudelit, mida hakatakse tootma ka Belgias.

Massilise linnastumise tingimustes võivad aga isegi C-segmendi “nunnukad” olla ostjate jaoks liiga palju, sestap on Geely ja Volvo võtnud ette täiesti uue, tuleviku B-segmendi sõidukitele vajaliku moodulplatvormi ehk BMA.

This slideshow requires JavaScript.

GEELY SX11 NAGU HONDA VÕI TOYOTA

Väike superkompaktne Geely SX11 on esimene auto, mis sellele põhjale ehitatud. Koos piltide paiskamisega meediasse andsid hiinlased teada, et veel sel aastal näidatakse maasturilaadset elusuuruses ja sel saab olema päris nimi nagu see on näiteks Borui-sedaanil.

Ehkki esimene BMA-sõiduk on tilluke pargimaastur, ei tähenda see nagu hakkaksid Volvo ja Geely ja tõenäoliselt ka Lynk&Co ehitama üksnes ratastel külmkappe: tootmisplaanid näevad ette nii sedaane kui ka universaale ning isegi kaubikuid.

Põhimõtteliselt saab BMA peale ehitada mida iganes, sest moodulplatvorm võimaldab toota autosid, mille teljevahe on 2,5-2,7 meetrit. Uus alusehitis on vähemalt sama paindlik kui Toyota TNGA või VW MQB, mis mõlemad võimaldavad samuti ehitada hübriid- ja elektriautosid.

Maasturilaadse SX11 teljevahe on täpselt 2,6 meetrit ning auto ise on 4,33 m pikk, 1,8 m lai ja 1,609 m kõrge. Ehk kui kujutada ette, mida see suuruselt meenutab, võiks mõelda Honda HR-V või Toyota C-HR peale, mis on enam-vähem sama mõõtu.

Geelyl on Hiinas müügil üks pisut suurem tänavalegaalne külmkapp, Boyue, mis on juba mõnda aega müügil olnud ning saanud isegi värskendust. SX11 meenutabki oma välimuselt suuresti seda populaarset maasturit.

KÜLL SAAB KA SÄRTSU

Elektriajamitest esialgu veel ei räägita, uustulnuka kapoti all tuksub Volvo pooleteiseliitrine kolmesilindriline bensiinimootor. Seda on küll pisut maa peale toodud ehk vähendatud jõudlust – 118 kW ja 255 Nm pole just teab-mis hullupanemise hüppelaud ent koos 7-käigulise automaadiga (mis samuti on Volvoga kahasse ehitatud), suudab see kerge sõiduki 7,9 sekundiga sajani viia.

Geely on teatanud, et autole võib peale panna igasuguseid jõuallikaid. Valikusse tulevad näiteks liitrine 3-silindriline ja 1,4-liitrine neljasilindriline bensiinimootor, tulevikus näeme ka hübriidajameid.

VOLVO 30-SEERIA ON REAALSUS

Kui kellelgi veel on kahtlusi, kas Volvo tõesti kaalub “veel väiksema” seeria turuletoomist, siis võiks see vaadata suurlinnades toimuvat. Pisike on uus suur, ja tootjad on sellest aru saanud, paisates müügile üha pisemaid maasturilaadseid, tihtipeale nimetades senised A ja B segmendi sõidukid lihtsalt linnamaasturiteks ümber.

Linnainimene vaimustub jätkuvalt auto omamisest ja nagu ütles Barcelonas Toyota peainsener Masato Katsumata, on tootjate suurimaks väljakutseks ostjate kõigi soovidega arvestamine. Ja esimene soov, millega tänapäeval arvestada tuleb, on soov omada midagi, mis näeks välja nagu maastur, aga oleks samal ajal öko ja internet.

Volvo oskab moodsate autode ehitamise kunsti väga hästi. Milleks ehitada hiinlastega koos uus platvorm, millega saab teha mida iganes, kui seda ei kasutata? Seega, ootame-vaatame, XC30 on tulemas!

Allikas: Geely, Volvo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.