Reede, 1. märts 2024
Uus tehas hakkab aastas tootma umbes 50 gigavatttunni jagu akupakke. See on piisav poole miljoni elektriauto ehitamiseks.

Täna teatasid Volvo ning akutootja Northvolt, et rajavad koos Göteborgi tehase ning seal hakkab töötama umbes 3000 inimest. Toodetavad akuelemendid saavad olema arendatud spetsiaalselt Volvo ja Polestari elektriautode tarbeks. Tehas peaks tööle hakkama 2025. aastal.

Hiina firmale Geely kuuluv Volvo on vaikselt tõusmas Euroopa elektriautode esirinda – kümnendi keskpaigaks peaks pool toodangust olema täiselektriline ning üleminek vaid elektriautode tootmisele peaks olema juhtunud 2030. aastaks.

Volvo tegevjuhi Hakan Samuelssoni sõnul on koostöö Northvoltiga firma strateegilisi plaane arvestades võtmetähtsusega. Tootmist hakkab juhtima Teslast värvatud Adrian Clarke.

Eelmisel aastal teatasid Volvo ja Northvolt ka plaanist rajada ühine arenduskeskus, mis läheb maksma umbes 2,9 miljardit eurot. Samuti Göteborgis paiknev keskus alustab tööd juba sel aastal.

Northvoltist sai esimene Euroopa firma, mis Euroopas aku tootnud, kui 2021. aasta detsembris valmis Skellefteå linnas paiknevas tehases esimene akuelement. Detsembris teatas Northvolt ka, et on kaasanud üle 26 miljardi euro investeeringuid autotootjatelt nagu BMW ja Volkswagen.

Foto: Northvolt

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN