Heja Sverige! Uniti One elektriauto on esitletud ja seda saab tellida4 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rootsis on sündinud uus elektriautotootja Uniti, mis äsja tutvustas oma esimest sõidukit nimega Uniti One. Tegemist on stiilse särtsukaga, mille loomisel seati eesmärgiks keskkonnasäästlikkus, turvalisus ja mugavus. Auto hind algab 14 900 eurost.

Uniti esimene tooteesitlus nimega U17 peeti Landskronas asuvas tootmisüksuses. Kohale oli kutsutud 2000 ajakirjanikku, autoasjatundjat, investorit ja koostööpartnerit, kellel avanes võimalus Uniti One’iga lähemalt tutvust teha. Vähemalt üks fänn oli kohal ka Eestist.

PEAAEGU ISEJUHTIV SÕIDUK

Unit One futuristlikus ent ergonoomilises interjööris pälvib tähelepanu kaks võimalust sõiduki juhtimiseks: tavapärane rooliratas ja unikaalne juhthoovaga kontrollsüsteem.  Infovahetust juhitakse tahvelarvutist.

Auto turvalisuse puhul on keskendutud lisaks tavapärastele juhiabidele ja turvapatjatele täiesti uudsetele kokkupõrkeennetuse süsteemidele, mis on võimalik tänu sensoritele ja pardaarvutile.

Uniti One puhul on 24 koostööpartnerit, kelle hulka kuuluvad Nvidia, Siemens, Tele2, E.ON, Kuka Robotics, Haldex, BorgWarner, Fanuc Robots jt, panustanud oma aega ja innovatsioone, et luua elektriauto, mis oleks harjumuspärasest mitu sammu eespool.

KESKKONNASÄÄST UUES KUUES

Uniti One panustab keskkonnasäästlikkusele nutikalt. Elektriauto, mis eos on kahtlemata parem valik kui tavaline sisepõlemismootoriga auto, on rootslaste nägemuses nagu rätsepaülikond – sa saad, mis sul on vaja.

Näiteks saab autot 2,4 või 5-kohalisena ning selle kasutamist on nimetatud sama intuitiivseks kui nutitelefoni oma. Uniti One energiatõhusus on muljetavaldav: 300-kilomeetrine sõiduulatus saavutaatakse vaid 22 kWH akuga.

Rootsis saab E.ON klient Uniti One’i ostuga kaasa 5 aastat tasuta päikeseenergiat. Iga kuu arvestatakse elektriarvest maha auto kodus laadimise keskmine kulu ning see energia “võetakse” päikesejaamade varudest.

Tegu on üsna osava reklaamtrikiga – meil näiteks töötaks Uniti One’ puhul ilmselt hästi Rohelise Energia pakett.

Demonstreerides Uniti One keskkonnasäästlikkust ja seda, kuidas selle CO2 heitmed on kogu elutsükli vältel vähemalt 75% väiksemad, esitles koostööpartner Kuka Robotics Uniti visiooni lean ehk timmitud ja automatiseeritud lähenemisest tootmises, mis on märkimisväärselt rohkem skaleeritav võrreldes traditsioonilise autotööstusega.

ESIMESED AUTOD 2019. AASTAL

Uniti mudelivalikus on 2-, 4- ja 5-kohalised sõidukid, mis peaksid turule jõudma aastal 2019. Tegemist on preemiummudelitega, kuid isegi tippvariantide hinnatase jääb 19 900 € kanti, soodsamad mudelid aga hakkavad maksma vaid 14 900 €.

Ostuhuvilised võivad liituda kiiresti kasvava Uniti entusiastide nimekirjaga, milles on hetkel juba enam kui 1500 eeltellimust ja see number kasvab kiiresti, ja broneerida endale oma Uniti One, tehes 149 € sissemakse, mis hiljem ostuhinnast maha arvatakse.

Uniti One eeltellijad saavad ligipääsu sõidukikonfiguraatorile, võimaluse liituda tulevase beeta-testprogrammiga ja oma sõiduki esimeste hulgas ka kätte.

Lisainfot leiab siit. Potentsiaalsed kliendid Rootsis võivad Uniti One’iga tutvuda MediaMarkt müügiesindustes Malmös (Svågertorp) ja Stockholmis (Nacka).

MULJETAVALDAV FÄNNIDE RING

Kui Tesla fännide seas on peamiselt keskealised jõukamad inimesed, siis Unit One on lühikese ajaga suutnud kogu maailmas pälvida noorte tähelepanu. Idufirma on korraldanud rea road-show’sid ja küsinud inimeste arvamust autost.

Uniti One’i teeb eriti atraktiivseks võimalus, saada täpselt selline auto nagu sul vaja on – olgu siis maal või linnas sõitmiseks, teadmine, et see on sama turvaline või isegi turvalisem kui tavaautod, ning selle hind on taskukohane.

Jah, 300 kilomeetrit sõiduraadiust on umbes sama palju kui Nissan Leafil või Tesla Model 3 baasmudelil, aga ei nimetatud ega ükski teine tootja ei suuda nii reaalselt, põhimõtteliselt aasta pärast pakkuda nii omanäolist särtsukat.

Toyota esimesed eriti moodsad ja noortepärased särtsukad jõuavad heal juhul aastal 2020, enamus teisi tootjaid aga mõtlevad kastis sees – nende jaoks on elektriauto nagu iga teine auto, muutub vaid kere kuju ja kasvab suuremaks keskkonsooli infolust.

Aga noored… unistavad ammu kõigest muust kui autodest. Nende jaoks on auto vahend punktist A punkti B jõudmisel, nad tahavad seda jagada, nad nõuavad nutikust, ja kõigele lisaks ka head hinda, sest elekter ja robotid – need pole mingi ulme vaid igapäev.

Võimalik, et Uniti One on vastus Z generatsiooni eneseotsingutele. Eks me näe. Rootslaste uudis on igal juhul hea uudis. Loodame, et see auto peagi tänavatele jõuab. Sest kui, siis ilmselt on osal inimestest see auto käes enne kui Tesla Model 3…

Tõlkis: Lena Murd. Allikas ja meedia: Uniti One pressiruum

Jaga

AVALDA ARVAMUST!