Reede, 1. märts 2024
Tesla plaanib märtsis alustada uue tehase rajamist Shanghaisse, mis peaks vastavalt kasvanud nõudlusele Hiina tootmisvõimekuse kahekordistama.

Kaks projektile lähedalseisvat inimest sõnasid Reutersile, et uus tootmiskompleks saab paiknema olemasoleva tehase lähistel Lingangis. Kui kõik läheb plaanipäraselt, tõuseb Tesla tootmismaht Hiinas kahe miljoni autoni aastas. See tõstaks Tesla tootmise samale tasemele kui maailma suurimal autoturul end juba kehtestanud brändide oma.

Näiteks Toyota tootis Hiinas eelmisel aastal 1,6 miljonit sõidukit, General Motors koos oma kohaliku partneriga SAIC aga 1,4 miljonit sõidukit. Volkswagen plaanib Hiinas 2023. aastaks toota miljon elektriautot.

Tesla uue tehase maksumus ning planeeritud ajakava pole veel teada. Shanghai esimene, Gigafactory 3 nime kandev tehas alustas tootmist vähem kui aasta pärast ehituse algust ning seal toodetakse Model 3 sedaane ja Y krossovereid. Laienemisplaani edenedes peaks juba käesoleva aasta tootmismaht kasvama miljoni sõidukini.

Tesla müük on Hiinas tõusnud ning Shanghai tehas on väga oluline ka ekspordi perspektiivist – eelmisel aastal üle maailma müüdud 936 000 Teslast umbes pool on just seal toodetud. Oktoobris teatas Elon Musk, et Shanghai tehas läks tootmise poolest mööda Tesla esimesest, Fremonti tehasest Californias.

Tesla plaanis tehase avada ka Berliinis, kuid plaan on takerdunud bürokraatiasse. Algselt oli kavas tehas avada 2021 juulis, kuid tehase veevarustust puudutavaid kokkuleppeid lahatakse kohtus.

Foto: Tom Bunning/Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN