Tesla jaoks on “rahva-elektriauto” Model 3 esmaesitlused Euroopas tähtis verstapost. 21. -30. novembrini saab esimesele Model 3-le pilku visata meilt vaid kiviviske kaugusel, Tesla Vantaa esinduses Soomes.

Soome uudiste- ja meelelahutuskanal MTV andis 20. novembril teada, et lõpuks ometi on ootajatele pikk aeg otsa saanud, ja esimene Model 3 jõuab Tesla Vantaa esindusse kolmapäeval, 21. novembril.

Soomlased on Euroopas ühed esimesed, kes ikoonilise “rahva-elektriautoga” lähemat tutvust teha saavad. Ja pole ime – Vantaa Kaivoksela müügi-ja hoolduskeskus, mis avati 2015. aasta juulis, on Euroopa üks suuremaid ja ägedamaid. Ja nii lähedal Eestile!

Model 3 on lasknud end oodata. Ent samas ilmselt ei ole pikk ooteaeg suur probleem, sest see, mis tulemas, on fännide jaoks suurepärane – mõistliku raha eest päris palju päris Teslat – tehke järele või ostke ära, … kui saate.

2016. aasta kevadel, mil Elon Musk Tesla Model 3 avalikuks tegi, tuli esimese päevaga 115 000 eeltellimust. Ja esimese nädalaga tiksus täis 325 000.

Soome Tesla-esinduse ukse taga oli tol hommikul hiiglapikk järjekord. Nüüd siis on soomlased õnnega koos, esimene Model 3 on saabunud!

Vaata videot esmaesitlusest siit

CCS laadimine tuleb

Tesla andis mõni aeg tagasi teada, et Model 3 saab Euroopas CCS laadimise, lisaks juba kasutuses olevatele standarditele.

Et siililegi selgeks saaks, on CCS näol põhimõtteliselt tegu Type2 laadijaga, millele on “paar juhet” lisatud ning mis võimaldab elektrit manustada kuni 350 kW võimsusega.

Ka Tesla Superchargeritele lubab tootja CCS standardi lisada. On ka olnud juttu, et edaspidi on nii Model S kui X saadaval Euroopas CCS-iga. See oleks eriti tervitatav, sest võimaldaks vajadusel Teslasid näiteks Tartu uues CCS kiirlaadijas laadida.

Uue aasta hakul autod kätte!

Kui kaks aastat tagasi lubati, et 2017. aasta lõpus saavad esimesed Euroopa tellijad oma Tesla 3-d kätte, siis erinevatel põhjustel asi veidi viibis.

Esimesed Model 3 ette tellijad saavad Soomes (ja ka Eestis!) oma autod kätte hiljemalt uue aasta alguses – see on nüüd kindel. Palju rohkem infot Vantaa esindus esialgu ei annagi. Uue aasta alguses saame õnnitleda aga esimesi autoomanikke Soomes… ja üsna pea ka Eestis.

Eestlased on oodatud tutvuma!

Eesti Tesla-kogukonna “vaimne isa” Mario Kadastik kuuleb Model 3 Soome jõudmisest Acceleristalt. Läheb elevile ja suhtleb kohe 20. novembri õhtul Vantaa esindusega. Vastus on paljulubav:

“Jah, see, mida oled Tesla Model 3 saabumise kohta kuulnud, on õige. Auto on Helsinki-Vantaa esinduses väljas 21. novembrist 30. novembrini. See on kõigile avatud üritus ent eelisjärjekord on auto ettetellijatel. Eesti tellijad on loomulikult rohkem kui teretulnud Model 3ga tutvuma ja me kohtleme neid võrdselt soomlastega.”

Seega, kõik Eesti Model 3 ettetellijad, ruttu lennu- ja laevapileteid kahmama ja vutt-vutt autoga tutvuma! Võime kinnitada, et tegu on väga laheda särtsukaga – lihtne, kerge ja oi, kui suure ekraaniga…! Kui juba Volvo ütleb, et nende autod polegi autod vaid teekaaslased ja arvutid, siis Model 3 on… mis!? UFO!

Uudisel hoiab silma peal Ylle Tampere. Pildid: Tesla

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.