31. oktoobril avati Soomes, Paimio linna Neste K jaamas esimene Ionity superlaadija, kust saab senisest kuni seitse korda kiiremini oma elektriautot laadida. Korraga mahub laadima kaks autot. Tänavu peaks kokku valmima 3 Ionity laadimispunkti.

Neljapäeval, 31. oktoobril avati Paimios Ionity ja nende Soome partneri Neste K koostöös esimene superlaadija, mis on seni võimsaim elektriautode laadimispunkt meie põhjanaabrite juures.

Ionity 350 kW superlaadija võimaldab senisest kuni seitse korda suuremat laadimisvõimsust. Juhul kui autol on suutlikkus kogu laadimisvõimsust kasutada, saab kõigest 15 minutiga ammutada juurde 300 km sõiduraadiust.

Korraga saab laadida 2 elektriautot. Laadija on avatud ööpäevaringselt ning see on hea võimalus Turu-Helsingi maanteel ja Lääne-Soome lääni Päris-Soome maakonnas elektriautoga liiklejatel sõidukit kiiresti laadida.

Kokku peaks Soomes avatama 3 Ionity superlaadimispunkti. Kui nõudlus kasvab ja elektriautosid tuleb juurde, on võimalik nende arvu tõsta kuueni.

Veel sel sügisel peaksid Ionity laadimispunktid valmima Neste K Karisto bensiinijaamas Lahtis ja Hämeenlinna Tiiriö linnaosa K-Citymarketi juures.

Neste K on Ionity üle-euroopalise laadimisvõrgu ametlik partner. Ionity täiendab olemasolevat K-Lataus võrku, mille keskkiireid (22 kW) laadijaid on saanud seni tasuta kasutada.

Alates 18. novembrist saavad registreeritud kliendid laadijat kasutada, makstes 0,02 eurosenti minutist. Tund laadimist maksab 1,20€ ning sõltuvalt mudelist saab selle ajaga juurde laadida 22-48 km sõiduraadiust.

Ühekordne Ionity superlaadijas laadimine maksab Neste K jaamas 8 eurot ja K-Lataus kliendid koguvad sellega Pluss-punkte.

Allikas ja pilt: Neste K Paimio

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.