Horvaatia elektriliste hüperautode tootja Rimac punub tulevikuplaane ja mängib ideega siseneda aktsiaturule.

Rimac Automobili, mis kuulub 24% ulatuses Porschele, näitas hiljuti avalikkusele oma hüperautot Nevera, mis lubab mitmeid rekordeid murdma hakata. Suurte plaanide ellu viimine eeldab aga loomulikult ka suuri rahasummasid.

2022. aastal võib toimuda Rimaci aktsiate IPO ehk esmakordne avalik pakkumine väärtuses 5 miljardit eurot. Firma kõneisiku sõnul ei ole seda veel täie kindlusega otsustatud ning firma kasvamiseks on laual teisigi meetodeid.

Muuhulgas on Rimac arendanud elektrilise sportauto platvormi, mida teistele autotootjatele, sealhulgas Automobili Pininfarinale pakub.

Käimas on ka tihe koostöö Porsche ning Bugattiga, viimasest teavitas VW AG tegevjuht Herbert Diess juba märtsis. “Bugatti saatus otsustatakse kontsernisiseselt grupitasandil,” jäi Porsche pressiteade napisõnaliseks.

Porsche tegevjuhi Oliver Blume sõnul on tõsised arutelud koostöö osas käinud juba mõnda aega ning otsus peaks selguma lähiajal. Ideeliselt sobivad Bugatti ja Rimac omavahel suurepäraselt – VW AG esindusbränd vajab paljude hinnangul särtsu näol pisut värskendamist.

Foto: Rimac

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.