Reutersile eile laekunud info kohaselt plaanib Volvo ja Polestari omanik Geely avada Hiinas, Chongqingi linnas avada uue tehase, mis toodaks igal aastal 30 000 preemiumklassi elektriautot. Tehas saab täiesti uue, Geelyle kuuluva firma nimele.

Polestar ehitab hetkel oma mudeleid kahes tehases – Polestar 1 pistikhübriidkupeed valmistatakse Chengdus ning Polestar 2 täiselektrilist sedaani toodetakse Luqiaos.

Varsti lisandub mudelivalikusse ka linnamaastur Polestar 3 ning täiselektriline GT Precept, mille arendus kestab veel kolm aastat. Kus neid masinaid tootma hakatakse, pole veel täpsustatud.

Geely rajab lisaks Hiinas tehast, kus hakatakse tootma Lotuse märki kandvaid linnamaastureid.

Hiina turg on hetkel maailma suurim ning oma osa tahavad saada kõik tootjad – PSA ja FCA ühinemine aitab neil Hiina turule siseneda, lisaks toodavad nii Tesla kui BMW paljud oma elektriautode komponendid seal ning ekspordivad neid siis mujale maailma.

Geelyle kuuluvad Lotus, Volvo Cars (kellel on omakorda osalus Polestaris), peaaegu pool Protonist ja 9,7% Daimlerist.

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.