Peugeot ja Citroën kiirendavad jõuliselt kogu mudelirivi elektrifitseerimist. Sellest tulenevalt on Peugeot Rifteri, Travelleri, Expert Combi ning Citroën Berlingo ja SpaceToureri reisijate veoks mõeldud versioonid alates jaanuarist 2022 Euroopa turul saadaval vaid täiselektrilisena.

“Enamus Peugeot’ ja Citroëni sõiduautode mudelitest ning kõik tarbesõidukid on täna juba saadaval täiselektrilisena või pistikhübriidina. 2021. aastal oli iga kuues Euroopas müüdud Peugeot elektrifitseeritud, Baltikumis saavutas bränd täiselektriliste ja pistikhübriidide turusegmendis tugeva 3. positsiooni. Järjepidev elektri- ning hübriidautode turuosa kasv jätkub ka edaspidi ning meie jaoks on oluline olla valmis väga kiireks üleminekuks täiselektriliste sõidukite nõudluse suurenedes,” kommenteerib Andrus Kuus, Peugeot’ ja Citroëni sõidukite maaletooja Auto-Bon Baltic OÜ tegevjuht.

Mõlemad brändid on keskendunud sellele, et pakkuda klientidele parimat kasutajamugavust ja madalamaid ülalpidamiskulusid keskkonnasõbralikult. Peugeot’ mudelite praktilisus ning Citroëni legendaarne mugavus on nendest teinud omas segmendis kõrgelt hinnatud suunanäitajad ja mitmekordsed “International Van of the Year” tiitli pälvijad.

Lisaks täiselektrilistele versioonidele on nii Peugeot kui Citroën hiljuti alustanud ka vesinikul töötavate tarbesõidukite tootmist, olles sellega maailmas esimeste seas. Peugeot e-Expert Hydrogen ja Citroën ë-Jumpy Hydrogen võimaldavad 400-kilomeetrist sõiduulatust (WLTP) ning vaid 3-minutilist tankimiskiirust. Kaubikute kandevõime ning kaubaruumi mahutavus on sama mis sisepõlemismootori ja elektriajamiga versioonidel.

Foto: Peugeot

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.