Esmaspäev, 2. oktoober 2023
Norra on autopargi elektrifitseerimise osas suunanäitaja ja seni on selles “süüdi” ostutoetus ning elektriautode maksuvabastus. Uus valitsus tõenäoliselt muudab seda.

Norra uus peaminister, töölispartei liider Jonas Gahr Støre on koos oma liitlastega toetanud mõtet maksustada kallite autode puhul 25% käibemaksuga see osa auto hinnast, mis jääb üle 600 000 NOK ehk umbes 60 000€ ning uue valitsuse koosseisu vaadates ei tule paremat võimalust seda ka kehtestada.

See mõjutaks näiteks Porsche, Audi ja Mercedes-Benzi elektriautosid. Töölispartei sõnul on meede õigustatud ning ka seni kehtinud elektriautode ostutoetus oli mõeldud vaid uute tehnoloogiate juurutamiseks ja ei saa igavesti kesta.

Loomulikult on mõte leidnud ka vastuseisu, muuhulgas näiteks Norra Elektriautode Liidu poolt. Liidu esimehe Christina Bu sõnul on praegu väga vale hetk maksu kehtestada, sest see pidurdaks Norra elektrifitseerumist.

Norra ideaalplaan on 2025. aastaks elektrifitseerida pea kogu masinapark alates sõiduautodest kuni ühistranspordini välja. Käesoleva aasta septembris olid 77,5% uutest registreeritud autodest elektrilised. Iga kolmas septembris registreeritud auto oli Tesla, populaarseim oli 3564 müüdud eksemplariga Model Y ja 2218 registreerimisega Model 3.

Foto: Sten Ottep/Fifty Visual

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.