Model 3 loovutas oktoobris Norra elektriauto trooni Audi e-tronile

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Oktoobris moodustasid elektriautod kõigist müüdud uutest sõiduautodest üle kolmandiku, 35,7%. Enim osteti Audi e-trone, järgnesid Volkswagen e-Golf ja Tesla Model 3. Viimane on olnud löömatu turuvalitseja kogu tänavuse aasta, ent viinakuul tuli sel alla vanduda kahele muule mudelile.

Norra on siiani olnud vägev Teslamaa ent viimasel ajal tundub, et sealsetel ostjatel hakkab sellest margist veidi villand saama: oktoobrikuus lasi seni ülipopulaarne Model 3 endast Audi e-troni ja VW e-Golfi mööda.

Audi e-trone müüdi viinakuul Norras 873 tükki, saksa autobränd saavutas sellega 8,3% turuosa. Audi e-trone on Norr teedel nüüdseks üle 4 500. VW e-Golfe läks kaubaks 748 tükki.

Tesla Model 3 moodustas kõigist müüdud autodest vaid 1,2% ent selle tänavust liidripositsiooni ei ohusta ükski teine mudel. Näiteks septembris müüdi Teslasid rohkem kui kõiki sisepõlemismootoriga autosid kokku.

Norra valitsuse kliimakava näeb ette, et aastal 2025 ei müüda sealmail enam ühtegi ICE autot. Praeguseks on ligi pool kõigist uutest müüdud sõidukitest e-autod ja mõnel kuul ulatub see protsent isegi üle 60.

Üldine rahulolu e-autodega on suur

Norra elektriautode liit Norsk elbilforening korraldab igal aastal küsitluse elektriautode omanike seas, et nende muresid ja rõõme teada saada ja selgitada välja e-mudel, mis kõige rohkem paksu rahulolu esile kutsub.

Tänavu võttis ühing ühendust 72 000 Norra elektriautoomanikuga ja palus neil teada anda, milliseid tundeid e neis tekitab.

16 000 e-autotajat leidis aega ka vastata. Tänavust rahulolu-uuringut juhib… muidugi Tesla. Kolme Tesla järel on aga Kia, kus e-Niro omanikud on tõdenud, et auto on tõsiselt hea.

Tesla omanikest omakorda on kõige rohkem rahul need, kes on valinud e-autoks Model 3: 82% kõigist Model 3 omanikest on eriti, eriti rahul. Model S ja Model X omanikest 80% on väga-väga rahul.

Mis võiks olla Tesla tabamatu ime põhjus Norras? Loomulikult superkiirlaadijate võrgustik, mis seab selle margi omanikud võrreldes teiste e-auto kasutajatega eelisolukorda. Teslaelektrit saad igal pool.

Tesla kolmikvõidu järel on aga kohe uued tegijad: Kia e-Niro omanikest on eriti vägarahul 79% vastanutest ning Jaguar I-Pace omanikest 78%. Üllatusena ei mahu rahulolu esikümnesse Nissan Leaf, mida on nimetatud Norra elektrifitseerumise alustalaks.

Kõigist 16 000st vastanust tervelt 92% olid kas rahul või väga rahul oma elektriautoga ning kõigest 2,3% ütles, et sorri, üldse ei meeldi või meeldib vähe.

Niisiis on elektriautode ostjad on oma valikuga enamasti väga päri. Rahulolematust tekitabki kiirlaadimisvõrk, mis ei tule nii kiiresti autode hulga kasvule järele kui peaks: tipptundidel ja pühade ajal on järjekorrad laadijates tundidepikkused.

Paksu rahulolu põhjustavate e-autode TOP10

Tesla Model 3 (81,99 %)
Tesla Model S (81,94 %)
Tesla Model X (81,53 %)
Kia e-Niro (79,27 %)
Hyundai Kona (78,14 %)
Jaguar I-Pace (77,96 %)
BMW i3 (74,15 %)
Hyundai Ioniq (73,98 %)
Opel Ampera-e (73,11 %)
Audi e-tron (71,43 %)

Allikas: Norsk elbilforening. Kaanepilt:

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.