Juuni lõpus toimub Ühendkuningriigis kuulsal Goodwoodi kiirusfestivalil Lexus BEV Sport ideeauto esmaesitlus. Tegemist on täiselektrilise võimsa sportautoga, mida peetakse legendaarse Lexus LFA järglaseks.

See radikaalse stiiliga kupee torkab silma 17 täiselektrilise sõiduki seast, mille Toyota Motor Corporationi president ja Lexuse brändijuht Akio Toyoda 2021. aasta detsembris Jaapanis avalikustas, kui kirjeldas ettevõtte tulevikustrateegiat süsinikuneutraalsuse saavutamiseks.

Lexus BEV Sport

President Toyoda sõnul plaanib Lexus elektrifitseerimise kaudu ära kasutada oma sõidukite täielikku potentsiaali, et pakkuda veelgi nauditavamat sõidukogemust. BEV Sport viivat Lexus Driving Signature kontseptsiooni järgmisele tasemele.

Sportautole iseloomulikud julged proportsioonid ning madal hoiak näitavad Lexuse brändi tulevikusuunda. Auto kiirendab nullist sajani umbes kahe sekundiga ning sõiduulatus on enam kui 700 kilomeetrit. Võimalik, et tootmisesse mineva mudeli puhul kasutatakse suurema jõudluse saavutamiseks uut tahkisakutehnoloogiat.

„Täiselektriliste sõidukite abil saame Lexusest kujundada kaubamärgi, mis pakub mitmekülgseid sõiduelamusi, arendades seejuures auto jõudlust ja isikupära nii nagu suudab seda teha ainult Lexuse-sugune autotootja,“ sõnas president Toyoda. „Lexus töötab välja järgmise põlvkonna akuga täiselektrilise sportauto, mis pärib LFA parimad omadused.“

Goodwoodi kiirusfestival toimub 23-26. juunil Inglismaal Sussexis. Lexuse täiselektrilist sportmudelit tutvustatakse festivali elektrisõidukite alal.

Lexus BEV Sport

Fotod: Lexus

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.