blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Läheb põnevaks! CES-il näeb täiselektrilist krossoverit Kia Niro3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tänavusel tarbijaelektroonika messil CES näeb autot, mis peaks huvi pakkuma ka Eesti ostjale: Korea autogigant näitab, milline saab lähitulevikus olema täiselektriline krossover Kia Niro. Ametlik esmaesitlus toimub 8. jaanuaril ja seda saab ka striimida.

Pole mingi saladus, et täiselektriline Kia Niro tuleb: sellest vahvast autost on olemas nii hübrdiidajamiga versioon kui pistikhübriid. Vaadates, mida teeb kõrval sõsarettevõte Hyundai oma Ioniquga, ei saa olla kahtlust, et ükskord lükkavad nad Kiale ka särtsu sisse.

Muuseas Ioniquga koos moodustabki Niro moodsa kärgpere – ühel kolm moodsat versiooni, teisel esialgu veel kaks, aga kolmas kohe tulemas. Lihtsalt autod ise ei näe välja nagu kaks tilka vett: Ioniq on rohkem säärane pereauto-moodi, Niro aga võlub otsast lõpuni oma mitmekülgses maasturilaadsuses.

8. jaanuaril esitlebki Kia CES-il Las Vegases uut täiselektrilist Nirot, mida esialgu nimetab viisakalt ideeautoks. Olgem ausad, kutsel Niro nime ju ei olegi, aga asi peaks pimedalegi selge olema, sest peibutuspiltidelt vaatab vastu Niro nimi.

VAATA ÜLEKANNET CES LEHELT

MIDA MEILE TÄPSEMALT NÄIDATAKSE?

Esialgu ei avalikusta Kia täiselektrilise Niro kohta mingeid täpsemaid andmeid. Öeldud on, et me saame näha eriti tõhusat akutoitelist jõuülekannet ja rida tehnoloogiaid, mis lähiajal seeriatootmisesse jõuavad.

Hyundai Ioniq Electricu sõiduulatus on Keskkonnakaitseagentuuri EPA reitingu kohaselt 199,6 kilomeetrit (aku 27 kWh), mis teeb temast tingliku 136 MPGe-ga (1,73 l/100km ekvivalent) kõige energiatõhusama sõiduki Ühendriikides.

See ületab Toyota Prius Prime’i pistikhübriidi elektrilises režiimis saadud 133MPGe ja ka BMW i3 kõige tõhusama versiooni 124 MPGe.

MPGe või Miles Per Gallon Equivalent märgib distantsi, mida elektri jõul töötav sõiduk läbib energia hulgaga, mis sisaldub 1-s gallonis (3.785 liitrit) bensiinis.

Suurem, raskem ja vähem aerodünaamiline Kia Niro EV ei näita tõenäoliselt sama häid tulemusi kui Ioniq Electric, eeldades, et ta kasutab sama 27-kwh akut, mis on paigutatud tagaistme ja pagasiruumi alla.

Niro puhul on tegu tõenäoliselt 88-kilovatise jõuallikaga, millel pöördemomenti 295Nm. Väike arvutus näitab, et kui auto aasta pärast müügile jõuab, on Eesti uue sõiduautode maksustamise korra kohaselt tegu ühe soodsama, sealjuures särtsakama segakasutuses autoga!

Nali-naljaks, linnas ja linna lähistel paiknevad ettevõtted kindlasti rõõmustavad ruumika Niro lisandumise üle ning niipalju kui on teada, tuleb ka auto hind normaalne – ameeriklased ja inglased annavad hinnaprognoosi kuskile 30 000 euro kanti.

RÕHK ÜHENDUVUSEL JA ISEJUHTIVATEL TEHNOLOOGIATEL

Kia kirjeldus avalikustamisele tulevast ideeautost keskendus palju enam selle mobiilsusele ja kasutajaliidese võimalustele kui auto elektrilisele jõuülekandele.

“Uue auto kontseptsioon sisaladab ka seninägematut inimese-masina suhtlusliidest (HMI) ja täiesti uut kõrgtehnoloogilist “liikuva disainiga” tuledesüsteemi,” ütles Kia kõneisik.

Tõenäoliselt tähendab see, et mingil kujul tulevad need funktsioonid järgnevatel aastatel kasutusele tootmises olevate autode juures.

Samuti esitleb firma messil CES ka “sõidukite isejuhtimist puudutavaid plaane, tutvustades peatselt kasutusele tulevaid isejuhtivate sõidukite tehnoloogiaid,” ütleb Kia.

Nimetatute hulka kuulub näiteks virtuaalne kokpit, mille eesmärgiks on võimaldada paremat suhtlust sõitjate ja sõiduki vahel. Väljas on ka Kia sõnul “maailma esimene” autosisene 5G ühendus.

“Virtuaalreaalsus, isejuhtivad autod, ja sõidukite täielik ühenduvus – kõiki neid peeti kord kauge tuleviku tehnoloogiateks,” ütles Woong-cheol Yang, kes juhib Hyundai-Kia Teadus- ja Arenduskeskust. “Sedamööda kuidas nad kiiresti reaalsuseks saavad, otsib Kia viise neid uusi tehnoloogiaid oma klientideni tuua.”

Kaua pole enam oodata, mõni tund ongi veel esitluseni aega jäänud. Ja siis räägime kõigest juba lähemalt!

Allikas ja pilt: KIA, Green Car Reports. Tõlkis: Kadi Rünkla