Kolmapäev, 29. november 2023
Linnamaasturihullus on võtnud maad igal pool ning praeguseks paistab, et kui su mudelivalikus SUV puudub, oled sa eikeegi. Nüüd on rohkem teada ka Lotuse linnamaasturi kohta.

See, et Lotus ka oma linnamaasturiga lagedale tuleb, ei ole mingi uus uudis. Mõned päevad tagasi jagas Lotus pisut õrriteid ja avalikustas ka oma täiselektrilise linnamaasturi Type 132 esitluskuupäeva, milleks on 29. märts.

Avaldatud videost näeb mitmeid auto detaile:

Seniste õrritite põhjal on teada, et Type 132 saab kineetilise energia taastesüsteemi, mille tugevust saab sättida rooli taguste labadega. Autol on aktiivseid aerodünaamilisi elemente ning see põhineb Lotuse modulaarsel elektrisõidukite šassiil, millel saab rajanema ka Esprit’ järglane.

Hiina Lotuse edasimüüja presentatsioonilt lekkinud detailide kohaselt on Type 132 akupakk 120 kWh mahuga ning võimsust 750 kW/1000 hj ringis. Type 132 peaks müügile jõudma käesoleva aasta lõpus, järgmisel aastal on Lotuselt tulemas ka neljaukseline sedaan ja 2025. aastal väiksem elektriline krossover.

Lotus Type 132

Lotuse fännile tekitab Type 132 loomulikult vastakaid emotsioone – firma filosoofia on olnud toota ülikergeid, minimalistlikke ja uuenduslikke sportautosid. Sportauto, mantra “lihtusta, siis lisa kergust” ja linnamaastur ei käi aga kuidagi kokku – nagu üks kommentaator tabavalt märkis, rullib Colin Chapman end hauas tõenäoliselt sellise kiirusega, mis suudaks tervet Ühendkuningriiki elektriga varustada.

Samas aga teame Porsche ja nüüdseks ka Lamborghini näitel, et brändi logo kandvad linnamaasturid on kasumiautod, mis toovad sisse raha, et jätkata ka põnevate ja uuenduslike sportautode tootmist. Lotus on mitmeid kordi kitsikuses vaevelnud – kui ellu jäämiseks on vaja tooteportfelli ja kliendibaasi laiendada, et vähestele, ent valjuhäälsetele puristidele ka midagi pakkuda, siis ehk on asi seda väärt?

Ja lõppeks võiks Lotus ometi olla see tootja, kes elektriautosid ehitama asudes leiab uuenduslikke viise massi vähendamiseks ning äkki on just nende töö toel võimalik saavutada hetkel võimatuna tunduv unistus alla 1000-kilogrammisest ning igapäevakasutuseks sobivast väiksest elektrilisest sportautost? Pöidlad peos.

Lotus Elise S2
Elektriline Elise-laadne kupee poleks üldse paha.

Meedia: Lotus, Gustav Kull

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.