Ford ja Purdue ülikool ühendasid jõud ja me oleme veelgi lähemal sellele, et elektriauto saab täis laadida juba 5 minutiga.

Elektriautode sõiduulatused on väga kiiresti jõudnud nii kaugele, et sobivad üha laiemaks kasutuseks. Kuid paljude jaoks on pudelikaelaks veel laadimiskiirused – kõige võimsamates Tesla superlaadijates peaks teoorias aku täis saama 20 minutiga, kuid enamus meil saadaolevaid kiirlaadijaid seda ei võimalda.

Lisaks ei võimalda veelgi kiiremat laadimist ka kasutatavad laadimiskaablid, mis ei peaks veelgi võimsama laadimise käigus kuumusele vastu. Tesla superlaadijad on hetke parimad laadijad ning nende kaablid kannatavad 520 amprit. Fordi ja Purdue ülikooli arendatav kaabel kannatab väidetavalt aga kuni 2400!

Nende lahendus: parem jahutus. Uudne kaabel kasutab vedelikjahutust, mis kuumenedes aurustub. Täpsemaid detaile pole veel avalikustatud ning leiutis on patenteerimisel.

Kiiremat laadimist võimaldavad kaablid on osa suuremast pildist, mis võimaldaks ka võimsamate laadijate rajamist. Kui laadija suudaks kaabli maksimaalset võimekust “toita”, saaks hetke suurimate akupakkidega elektriautod täis laadida viie minutiga!

Foto: Ford

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.