Reede, 2. juuni 2023
Hiljuti Skype’i asutajatelt ja Scandium Kinnisvaralt laienemisplaanide elluviimiseks pea miljon eurot investeeringutena kaasanud elektriautode laadimisplatvormi arendaja Eleport avas neljapäeval oma Läti esinduse ja tutvustas Riias oma tulevikuplaane.

Eleporti tegevjuhi Raul Potisepa sõnul on ettevõte viimasel kahel aastal Eestis avalikku laadimisvõrgustikku edukalt arendanud ning järgmise sammuna on ette võetud kõige modernsema ja tulevikukindlal tehnoloogial põhineva laadimisplatvormi laiendamine teistesse Balti riikidesse.

„Eesti puhul soovime sarnaselt eelmistele aastatele liikuda kahekordse kasvu tempos ehk järgmiseks aastaks oleks avatud üle 200 laadimispunkti. Läti puhul näeme võimalust avada selle aasta lõpuks esimesed 20 laadimispunkti ning Leedu turule sisenemine on meil plaanis järgmisel aastal,“ selgitas Potisepp.

Lätti on kavas paigaldada kõige uuema tehnoloogiaga kiir- ja poolkiirlaadijaid. Lisaks võimaldab Eleporti platvorm ettevõtetel sellega liita juba rajatud laadimispunktid, et muuta elektriautode kasutamine Lätis kõigile kättesaadavamaks.

Eleporti tegevjuhi sõnul aitavad hiljuti ettevõttesse lisandunud investeeringud laienemist jätkata. „Arvestades, et elektriautode turg on hüppeliselt kasvamas ning vähem kui 10 aastaga see eeldatavasti 50-kordistub, siis võime seoses kiire kasvuga kaaluda täiendava kapitali kaasamist,“ kirjeldas Potisepp ettevõtte võimalusi.

Eleport on tehnoloogiapõhine ettevõte, mille äri keskmes on laadimisvõrgustiku arendamine igas segmendis – nii kodus, tööl kui ka teel olles. Lisaks oma taristu arendamisele võimaldab Eleporti laadimisplatvorm isikliku laadija ühendamise Eleporti laadimisvõrgustikuga ning seeläbi laadimise jagamisteenuse pakkumise.

Eleporti laadimisvõrgus on hetkel 104 avalikku laadimisjaama, millest 34 on kiirlaadijad ning 70 poolkiirlaadijad. Eleporti laadimisjaamad kasutavad vaid taastuvenergiat. Lisaks tegeleb Eleport laadimisseadmete müügi ja hoolduse ning elektriautode täisteenusrendiga.

Foto: Eleport

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.