Kindlasti on lugejal mõni meelislõhn, mis ei tundu kõige tavalisem – lõkkesuits? Peekon? Küünelakk? Uus raamat esimesel avamisel? Kallima juuksed? Bituumen? Kloor? Tennisepallid?

Paljude autoentusiastide jaoks kuuluvad sinna nimistusse ka rehvisuitsu- ning bensiinilõhn. Ning üllataval kombel tuli välja, et bensiinilõhn on ootamatult paljudele autojuhtidele tähtis.

Ford korraldas nimelt uuringu, mille eesmärgiks oli teada saada, mis hoiab juhte elektrile üle minemast. Mis võiks olla ootuspärane vastus? Hind? Petroseksuaalid pakuksid vast järgmiseks mootori häält, kuid kas tõesti võiks bensiinilõhna puudumine olla veelgi tähtsam faktor?

Fordi uuring tuvastas – jah. Tervelt iga viies juht ütles, et elektriautole üle minnes tunneksid nad kõige rohkem puudust just bensiinilõhnast. Tervelt 70% uuringus osalenuist ütlesid, et tunneksid sellest hõngust “mingil määral” puudust.

Veelgi enam – kõige populaarsemaid meeldivaid lõhnasid järjestades jõudis bensiin ette nii veinist kui juustust ning peaaegu samale pulgale uute raamatute omaga.

Ford üllitas vastusena parfüümi, mis võiks ideeliselt sääraste nostalgiat igatsevate juhtide üleminekut kiirendada. See lõhn sai nimeks Mach-Eau ning seda aitas luua parfüümikonsultant Olfiction.

Ford täpsustab siiski, et parfüüm ei lõhna täpselt nagu bensiin, sisaldades siiski igale kandjale sobivaid elemente ning põimides neid suitsu, rehvide ja isegi Mustangi pärandile viitava “loomaliku” hõnguga. Mida see ka ei tähendaks.

Ford ei plaani parfüümi laiemalt müüa, kuid lõi selle müütide ja valearusaamade murdmiseks ning paduentusiastidele näitamiseks, et igale takistusele on lahendus.

Foto: Ford/Olfiction

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.