Teisipäev, 5. märts 2024
Ignitis avas Vilniuses Baltikumi esimese 400 kW elektrisõidukite laadimisjaama, mis võimaldab teoorias elektrisõidukeid laadida ligikaudu 7 minutiga.

Ignitise elektrisõidukite võrguarenduse juhi Andrius Šeršniovase sõnul on Baltikumi võimsaima laadimisjaama käivitamine osa ambitsioonikast strateegilisest plaanist laiendada Baltikumis elektrisõidukite laadimise taristut, mis tähendab, et ülivõimsad laadijad võiksid jõuda ka meile.

“Kõige võimsam, 400 kW elektrisõidukite laadimisjaam võimaldab elektriautosid laadida 0–80 protsendini vaid 7–10 minutiga. Sellised laadimiskiirused toovad meid lähemale mitte väga ammu utoopiana kõlanud ideele, et elektrisõidukite laadimine võtab sama kaua aega kui tavakütusega auto tankimine,” ütles Ignitise EV võrguarenduse juht. Ta lisas, et võimsa laadimisjaama avamine on ettevõtte jaoks märgiline saavutus ja oluline teetähis valdkonnas, mis näitab kiiret tehnoloogilist arengut elektrisõidukite laadimisturul.

Šeršniovas juhib tähelepanu asjuolule, et praegu suudab uue laadimisjaama potentsiaali ja kiirust täielikult ära kasutada vaid kommertstransport, näiteks elektriveokid. “Sellegipoolest pole kahtlust, et peagi on rohkem elektrisõidukeid, mis on võimelised 400 kW laadimisjaamu kasutama.”

Võimas laadimisjaam, mis asub Vilniuses ühe tihedaima liiklusega maantee lähedal, Gariūnai turu ja kiirtoidurestorani Hesburgeri kõrval, suudab laadida kõiki Euroopa Liidu turule mõeldud elektrisõidukite mudeleid, millel on kiirlaadimise CCS (Combined Charging System) pistik. Laadimisjaam suudab korraga laadida kahte elektriautot, kumbki 200 kW.

Sama võimsusega laadimisjaamad on järgmisel aastal kavas rajada Lääne-Leetu ja mujale.

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN