Sõidukijagamise ettevõte CityBee täiendab autoparki üle 700 elektrisõidukiga. Esimesed paarkümmend sõidukit jõuavad Leedus tänavatele juba aprillis ning Eestisse lähiajal.

„Elektritransport on lähituleviku transport, mistõttu otsustas CityBee investeerida elektrifitseerimisse ja täiendada autoparki sisepõlemismootoritega autode asemel elektriautodega. Loodame, et elektriautod ainuüksi ei aita säästa keskkonda, vaid aitavad kaasa ka elektriautode kiiremale omaksvõtmisele, sest CityBee sõidukitega on kõigil võimalik elektrisõidukiga sõitmise kogemus saada,“ sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

Esimesed paarkümmend CityBee elektrisõidukit jõuavad Leedus tänavatele juba aprillis, Eestisse on neid oodata lähiajal. Elektrifitseerimise kiirendamiseks plaanib CityBee investeerida ka laadimisvõrgustiku rajamisse, alustades Leedus 10 ülikiirlaadija ehitamisega.

„Avaliku laadimistaristu puudumine on üks suurimaid valupunkte, miks elektrisõidukeid kõikides Balti riikides niivõrd vähe kasutatakse. Just seetõttu soovib soovib CityBee anda enda panuse ka laadimisvõrgustiku laiendamisse,“ sõnas CityBee Eesti juht. Hinnanguliselt vajavad CityBee elektrisõidukid esimesel aastal umbes 1,9 miljonit kWh elektrit.

CityBee elektrifitseerimisprojekti koguväärtus on umbes 16 miljonit eurot.

Foto: CityBee

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.