Esmaspäev, 4. detsember 2023
Maanteeamet korraldab Tallinnas ja Tartus mootorratturite harjutuspäevad, mis on kõigile soovijaile tasuta ning kus käiakse läbi nii teooria kui ka praktika, mis vajalik turvaliseks tsikliga sõitmiseks. Kohtade arv on piiratud, tasub kohe end kirja panna!

Maanteeamet kutsub mootorrattureid harjutuspäevadele, mis toimuvad Maanteeameti büroodes Tallinnas 27. aprillil ja Tartus 1. juunil. Üritus on tasuta, kuid nõuab eelnevat registreerimist.

Õppeklassis analüüsitakse sagedasemaid mootorrattaõnnetusi, nende toimumise põhjuseid ja mootorratturi võimalusi õnnetuste ärahoidmisel.

Lisaks tuletatakse meelde peamised ohukohad liikluses ning mootorratturi poolt rakendatavad erinevad võimalused riskide maandamiseks.

Sõiduplatsil läbitakse erinevaid harjutusi koolitaja juhendamisel ja nõustamisel, et kinnistada turvalised sõiduvõtted ning saada paremat sõidutunnetust. Lisaks vaadatakse, mis juhtub, kui ei hoita kahe sõiduki vahel piisavat pikivahet.

Harjutuspäevale saab registreerida siin

Osalejate arv on piiratud: Tallinnas saab osaleda 28 mootorratturit ja Tartus 24 mootorratturit. Alates maist saab registreerida ka A-kategooria sõidueksamitele.

Harjutuspäeva viivad läbi Tallinnas Alal Koolituse ja Motokaru Autokooli koolitajad ning Tartus Alal Koolituse ja Autokool Zebra koolitajad. Kõik koolitajad omavad üle kümne aastast mootorratturite koolitamise kogemust.

Loe siit, mida soovitab sõiduõpetaja mootorratturile turvaliseks liiklemiseks

Allikas: Maanteeamet. Pilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.