Sel pühapäeval, 14. mail 2017 toimub Tabasalu Ranna Speedway rajal demopäev, kus lisaks näidisvõistlustele saavad julgemad ka ise sel omapärasel piduriteta rattal sõitu või külgkorvis kallutamist proovida. Pidurideta emadepäev, see kõlab ju hästi?

Speedway (varasemalt eesti keeles söerajasõit) on kaasahaarav ja põnev spordiala, mis sobib kõigile inimestele, kes armastavad ja austavad kaherattalisi ning kiirust.

Motoklubi 360 MTÜ juhatuse liikme ja pühapäevase võistluse koordinaator Rain Purge sõnul on demopäeva eesmärgiks tutvustada vana ja traditsioonidega spetsiaalsel ovaalsel ringil sõidetavat spordiala, mis mujal maailmas on endiselt väga menukas, kuid Eestis veidi unustusehõlma vajunud.

„Püüame taaselustada Ranna Speedway rajal regulaarsed treeningud noortele ja täiskasvanutele. Speedway harrastamine annab noortele ja hulljulgetele võimaluse tänavatel ning põldudel kihutamise asemel käia harjutamas treenerite valvsa pilgu all ning saada oma adrenaliinilaks turvalises keskkonnas,“ räägib Rain Purge.

Pühapäeval on huvilistele katsetamiseks kohale toodud erinevad rattad: lastele on proovimiseks 50cc Mikro ja 85cc juunioride speedway mootorrattad ning alates 16. eluaastast on võimalik proovida suurt SW240 speedway hobitsiklit.

Kuna tegemist on motospordiga, palutakse kõigil sõita soovijatel selga panna sobilik riietus, selle puudumisel saab vajaliku sõiduvarustuse laenutada ka kohapealt. Täpsema info jagamiseks on Facebookis avatud ka üritus Speedway demopäev.

Piduriteta emadepäev algab kell 12 näidisvõistlustega, seejärel orienteeruvalt kell 14 toimub proovisessioon kõigile huvitatutele. Üritus on tasuta ja näljasematele pakutakse ka kohapeal kehakinnitust.

emadepäev speedway

MIS ON SPEEDWAY?

Speedwayga sarnasel söerajasõidul on Eestis pikad traditsioonid ning väga paljud täiskasvanud mäletavad oma lapse- või nooruspõlvest võistluste Tallinna Hipodroomil ning Tabasalu ja Kohtla-Nõmme söerajal.

Speedway meistrivõistlusi on Eestis korraldatud 2012. aastast alates, kusjuures eelmisel aastal osales meistrivõistluste esimesel etapil rekordarv osalejaid nii laste kui ka täiskasvanute klassides.

Täna Eestis täiskasvanud sõitjate arvuga just kiita ei ole, kuid paljulubavaid noori, kelle vastu juba ka välismaalt huvi tuntakse, on omajagu.

Speedways sõidetakse spetsiaalsete minimaalselt 77 kg kaaluvate mootorratastega, mis on konstrueeritud nii, et ovaali kahte sirget ja kahte kurvi võimalikult kiirelt läbida.

Speedway on loodud neile, kellele meeldib kiirus. Tsiklil on ainult üks käik ja puuduvad pidurid, sest pidurdamiseks pole lihtsalt vajadust.

Neljataktilisi ühesilindrilisi mootoreid toidavad metanool ja kastoorõli. Tegemist on kõige loodussõbralikuma mootorimürinaga motospordialaga. Miks mitte veeta emadepäev värskes õhus mootorimürina saatel?

Allikas ja meedia: Speedway Estonia. Tekst: Gerli Ramler

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.