Teisipäev, 5. detsember 2023
31. jaanuarist kuni 2. veebruarini Helsingi messikeskuses püsti pandud MP 20 motomess toimus sel aastal juba neljakümnendat korda. Fotoaparaadiga käis kohal ning muljeid vahendab Gerli Ramler.

This slideshow requires JavaScript.

2019. aastal meelitas Helsingi motomess kohale lausa 57 000 motohuvilist, selle aasta numbreid me veel ei tea, kuid reedese päeva järel võib öelda, et huvi on endiselt suur ja külastajaid jagus.

MP-messil on alati oma värskeima toodanguga esindatud kõik tuntumad kaherattaliste tootjad: Aprilia, BMW, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Husqvarna, Indian, Kawasaki, Keeway, KTM, Moto Guzzi, Vespa, Peugeot, Polaris, Suzuki, Triumph ja Yamaha…

Peaaegu kõigi markide uudismudelitega sai teha ka proovisõitu, mis tähendas tunglemist rattatesti boksis. Kokku oli tänavusel motomessil ligi 200 eksponenti – lisaks rattafirmadele ka varustuse, varuosade ja mopeedautode tootjad, motoklubid ja koolitajad, väljapanek Soome politsei poolt ning iseehitatud rataste näitus.

Just see viimane sektsioon on uute rataste kõrval kindlasti MP motomessi üks tõmbenumbreid, kus seekord oli väljas umbes 100 soomlaste iseehitatud mootorratast neljas klassis: Custom, Classic, Street ja Open.

Mess üllatas laia valiku täiesti eriilmeliste üritustega: reedel leidis aset Miss MP 20 -võistlus ning esmakordselt toimus rokk-gruppide MP-rock konkurss.

Motomatkajatele oli avatud eraldi teemaala Tie Vie (tee viib), kus esitleti mootorrattakohvikuid, kokkutulekute aegu ja laeva- ning praamimarsruute. Lisaks promosid end hotellid ja muud motomatkajatele majtuse pakkujad.

Soome motomessi kodulehele saab siit

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.