Laupäev, detsember 3
Women’s International Motorcycle Association ehk WIMA on rahvusvaheline naismootorratturite ühing, kuhu praeguseks kuulub 39 liikmesriiki. WIMA Eesti asutati 1998. aastal.

Juba 1999 võeti Eesti motonaised ka ametlikult WIMA Worldi rahvusvahelisse perekonda. Praeguseks on kohalikul WIMA-l umbes 20 liiget, kes tegelevad mootorrattakultuuri edendamisega. WIMA Estonia kohta saab rohkem teada siin.

WIMA Estonia üks eesmärk on julgustada rohkem naisi mootorrattaga sõitma ning tegema seda ohutult. Seetõttu on juba aastaid koostöös Transpordiameti ja sõpradega korraldatud tsiklihuvilistele naistele tasuta üritust “Naiste päev”, kus räägitakse liiklemisest mootorrattal, meditsiinist, ratta hooldusest, tehnikast, motomatkamisest jne.

Muuhulgas kirjutasid kolm WIMA ratturit suvel kamba peale ka kolmest mootorrattast arvustuse, mis on leitav siin. Aga lisaks sellele võeti suvel ette ka omaalgatuslik videotootmine ja tehti mõned liiklusohutusalased klipid.

Mootorrattur on paraku liikluses üks nõrkadest osapooltest, keda on raskem märgata ning samas seostub tsiklistidega ka mitmeid negatiivseid stereotüüpe. Just need on seekordsete klippide fookuseks – märka ratturit ning võta liikluses rahulikult!

Tegemist on olukordadega elust enesest, kus WIMA Estonia naised esindavad harilikke liiklejaid tänavalt. Ülejäänud klipid on vaadatavad siin.

Meedia: WIMA Estonia

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.