Esmaspäev, 4. märts 2024
Kui rääkida uutest autodest, siis paljud meist loodavad näha midagi täiesti uut ja erakordset, mis muudab meie arusaama sellest, kuidas üks auto peaks välja nägema ja mis tunde tekitama.

Nüüd on meie ees Opel Astra kahe uue versiooniga – elektriversioon E ja universaalkerega Sportstourer. Need pole lihtsalt Opeli brändi arenguetapid, need on märgiks selle taassünnist.

Juba esmapilgul on selge, et see Astra pole oma eelkäijatega sarnane. Ta nagu hüüaks ilma suud avamata. Teravad jooned ja kandilised vormid – pehmusele ja sujuvusele siin kohta pole. Justkui tahaks ta kogu oma olemusega öelda: “Olen tõsine!”

Ja selles mõttes on ta vaieldamatult sammu ees oma konkurentidest nagu Toyota, Škoda ja Kia. Kuigi see on muidugi maitse küsimus. Kaasaegsete autode keerukad jooned võivad need küll pilkupüüdvaks teha, kuid mitte meeldejäävaks. Astraga mul seda probleemi polnud.

Rooli taha istudes ei leia siit platvormikaaslase Peugeot 308 viimistlust, aga Astra ei jää mugavuses alla. Kõik on viimse detailini läbi mõeldud. Sõitjateruum on ehk natuke lihtne, aga see ongi ju maitse asi. Tähtis on, et see ei sega juhti, lastes tal keskenduda sõitmisele.

Ja kui sa otsid liikluses vaikust, siis Astra võiks olla kindlasti kaalumist väärt. Mürasummutus on tipptasemel, kuigi suurtel kiirustel võib küljepeeglite ümbruses tekkida veidi tuulemüra, seda nii luukpära kui ka universaali puhul. Aga olgem ausad, see müra tekib alles umbes 130 km/h juures.

Me proovisime Veliga mõlemat versiooni – E-d ja Sportstourerit – ning siin läksid arvamused lahku. Minu jaoks oli pistikhübriidne universaal natuke sujuvam, kuid rool oli teravam kui elektrilisel mudelil. Veli oli teist meelt, arvates, et elektrilise versiooni roolitunnetus ja veermik on konkreetsemad. Võimalik, et erinevus on nii väike, et see vaid tundus meile olemas olevat. Igal juhul näitab see Opeli inseneride oskusi vedrustuse seadistamisel.

Opel Astra teeb vaieldamatult suure sammu edasi, püüeldes C-segmendi autode tippkolmiku poole. Uue disaini ja nutikate tehniliste lahendustega on tal kõik eeldused eduks. See on auto, mis näeb hea välja ja tunneb end ka teel hästi.

Rohke varustusega Business Launch Editioni hind algab 48 390 eurost, rohkem saab lugeda siit.

Fotod: Vladimir Niinimäki

blank

Endine kooliõpetaja, IT-ettevõtja ja autoentusiast. Armastab kõike, mis liigub, aga itaallastele on südames eriline koht. Unistus - teha ümbermaailmareis!

KOMMENTEERI SIIN