Kõrgemas varustuses Ford Ranger kõlbab linnas eputada
Pikap on uus džiip ja sportauto, külmaks ei jäta kedagi
Odavaim tagaveoline RegularCab küsib hinda alates 23 300 eurost

Lohutuseks neile, kellele tundub, et maailm on maasturilaadsete toodetega mõlemast otsast segi läinud: võtke pikap. “Kastikas” on uus päris auto. Rebel, piirilsõitja, töömurdja, millega vajadusel saab veereda kinno ja kohvikusse. Võtke näiteks Ford Ranger, auto, mis on aastatega kujunenud ameerikalikult jõulise pikapi sünonüümiks.

Kino ja kohvikuga ei ole siiski liialdada vaja, sest kringlivedu on tõelisele pikapile solvav – ja kui mäletate, on kringliveol ka tagajärjed. Pikemalt arutlemata, kas vihjatud loo kangelasel käis auto üle jõu või jäi puudu arunatukesest, ka mugavate nahkistmete ja iselülituvate leedtuledega kastikad hüüavad päris töö ja mulgustunud teede järele.

Uue põlvkonna Ford Ranger on eelkäijast suure sammu võrra mugavam, kaasaegsem, ökonoomsem, aga sisult ikka see üks ja ainus – Ranger! Auto, mis tulles toob endaga sõõmu värsket õhku päris maailmast, kus mehed on ikka veel rauast; ja laevad puust.

[dropcap]TÕELISE MEHE AUTO [/dropcap]Mõni aeg tagasi korraldas kindlustusfirma Insure ulatusliku soorollide uuringu, et teada saada, milliste autodega sõitvaid inimesi peetakse atraktiivsemateks. Rohkem kui kaht tuhandet saadud vastust analüüsisid psühholoogid ja suhte-eksperdid, kes koostasid detailse pingerea kindlat marki ja värvi autodest.

Kui meeste arvates on kõige ahvatlevam naine punase sportauto roolis, siis kolmandik naisi leidis, et kõige kõvem mees on see, kes sõidab musta Fordi pikapiga.

Seega need mehed, kes on otsustanud õrnema sooga suheldes kindla peale välja minna, rohkem edasi ei loe vaid pöörduvad kohe esindusse, et vormistada uue, soovitavalt musta Ford Rangeri ostutehing.

Kõik ülejäänud (olenemata soost), kes tunnevad, et on tüdinenud krossoverite buumist ja tahaksid midagi põnevat, loevad aga edasi ja võib-olla saavad oma tahtmistele just täna kauaotsitud vastuse.

[dropcap]MAASTURILAADSE ASEMEL [/dropcap]Ehkki praegu kestab veel maasturilaadsete toodete ostuhullus, on analüütikud arvamusel, et mõne aasta pärast hakkab pargimaasturite populaarsus vaikselt kahanema ja pikapite nõudlus kasvama: ostjad tüdinevad ühetaolistest autodest.

Tootjad on muutusteks valmis, üks teise järel tullakse turule uudsete, sõiduautolikumat elamust pakkuvate pikapitega. Kui räägime tarbesõidukite segmendist töötegija – ehitajate, filmimeeste, loomakasvatajate jt. – seisukohalt, ei ole Ford Ranger Euroopas kaugeltki jõhker müügihitt.

Kui aga argumentidena lauale lüüa mugavus, silmapaistvus ja ameerikalikkus, kukub paljudel konkurentidel kolinal ära. Ranger on teatud ostjate silmis tõeline kultuskäru, mida endale üsna normaalse raha eest ka lubada saab. Palju ihaldusväärset normaalse raha eest, nii nad räägivad.

2015. aasta sügisel Frankfurdi autonäitusel Euroopa esmadebüüdi teinud uus Ford Ranger tuli nii hästi välja, et läks nägematagi kaubaks. Sama juhtus ka Eestis, kus enne demoauto jõudmist oli ostjate järjekord ukse taga. Kõige rohkem ostetakse kõige kallimat: nelikveolist, kõigi kellade-viledega Wildtrak’i, millega meiegi proovisõitu tegime.

This slideshow requires JavaScript.

[dropcap]SÕITJATERUUM [/dropcap]Rangerit sõiduautoga võrrelda on sama, mis panna kõrvuti küülik ja elevant ja nentida, et mõlemal on ju neli jalga.

Rangeri kabiini tõustes – toetades jala astmelauale ja käega ülemisest käepidemest hoides end istmele vinnates – oleks mõistlik teise käega lõuga toetada, et see kolinal auto alla ei pudeneks, sealt on teda halb otsida.

Wildtrak varustuses Rangeri salong lööb lõua võdisema küll, sest sellist luksust ühelt tõsiselt töörügajalt oodata ei oska: kontrasttoonides kangaga ja servaõmblustega ergonoomilised, 8-suunas sätitavad istmed; hästi kätte istuv jõulise moega rool on alles algus.

Sõitjaid rõõmustab hea valik panipaiku, sh mahukas jahekast esiistmete vahel; nutikalt suhteliselt nupuvabaks planeeritud armatuur, 8-tolline puutetundlik ekraan mis peidab endas kasutajasõbralikku infovälja ja SYNC 2 hääljuhtimisega sidesüsteemi.

Ford Rangeril on pardal ridamisi kaasaegseid aktiivseid turva-abilisi – rajalpüsimise andurist selge pildiga tagurduskaamera ja adaptiivse kiirusehoidikuni – te ei mõtle seda ju ometi tõsiselt? Päris autol päris sõiduauto mugavused.

Siiski, nii on. Ranger on auto, mis mõtleb kaasa. Mitte segi ajada isemõtleva ja pooleldi isesõitva autoga. Ei, Ranger loob võimaluse, päriselt ja mõnuga elada ja liikuda.

This slideshow requires JavaScript.

[dropcap]SÕIDUVÕIMEKUS [/dropcap]Teeme selle lihtsaks: täiustatud vedrustus, elektriline roolivõimendi, 28-kraadine pealesõidunurk, 25-kraadine eemaldumisnurk, 230 mm kliirens ja kuni 80cm veevalli alistamisvõime teevad Rangerist sõiduki, mille poole õhkab see, kelle veres voolab seiklus või karjamaal talluvad lihaveised.

Elektrooniliselt juhitav jaotuskast võimaldab ühe nupuvajutusega sõidu ajal kaherattaveo vahetada kiirele nelikveole või väikestel kiirustel ja raskel teel lükata sisse aeglustuskäigu. Kui on vaja ekstreemselt haarduda, tuleb appi lukustatav tagadifenrentsiaal.

Kui on vaja paati või suvemaja transportida – aga palun!- Ranger suudab järel vedada kuni 3,5 -tonnist haagist! Kasti, mille pikkuseks on 1-2,5 meetrit, sõltuvalt kabiini suurusest (Double/Regular/Super, 2-5 istekohta), võib laduda kaupa kuni 1,3 tonni jagu! Kõlab nagu koolipoisi unenägu.

Aga nii omavahel – kui on tahtmine lihtsalt lõbutseda – liival, jääl, veelompides – siis tagaveo abiga kehastub jõuline tööloom mänguliseks mürakaruks; ja see on… lihtsalt vägev! Kui ühe sõnaga Rangeri sõidutunnetus kokku võtta, on õige sõna “täpne”.

[dropcap]EURO 6 MOOTORID [/dropcap]Rangeri südametukseid ohjavad Fordi säästlikud diiselmootorid. Valikus on uusimad 130- ja 160 hj 2.2 -liitrine TDCi ja 200 hj 3.2- liitrine viiesilindrine TDCi; neile pakutakse paariliseks 6-käigulist manuaal- või automaatkasti.

Võrreldes eelmise põlvkonnaga joob uus Ranger ligi viiendiku võrra vähem kütust – 3.2 -liitrise TDCi kütusekulu jäi kombineeritud linn/maantee/maastik -sõidul soliidselt vaid 8,5 liitri kanti, sealjuures sai autole kõvasti sauna köetud!

KLÕPSA PILDIL, ET NÄHA HINNAKIRJA SUUREMALT

ford ranger

[dropcap]HIND JA VARUSTUS [/dropcap]Põhivarustuses Rangeri hind algab 23 300 eurost, selle eest saab lühema neljakohalise, manuaalkastiga pikapi.

Kui saaksin valida, siis võtaksin ma selle kõige-kõigema – 3,2-liitrise R5 mootoriga Wildtraki ja laoksin sinna peale kogu lisavarustuse, mida üldse pakutakse.

Miks? Sest automaatkastiga tippvarustuses Rangeri hind on 37 700 eurot (käsikastiga versioonis 100 eurot odavam) ning kui kellad-viled juurde, on hind vaid paari tuhande võrra kallim.

[dropcap]KOKKUVÕTTEKS [/dropcap]Jõuline, seksikas, lõbus, tugev (jätkake loetelu), võimas Ranger maksab sama palju kui täiesti tavaline igav pargimaastur või pehme pingiga sedaan.

Kui mul on valida maailma kõige seksikama mehe ja igava mehe vahel, võtan ma kõhkluseta selle esimese. Sest (musta) Rangeri roolis istuvad vaid tõelised alfaisased. Tagasi algusse, eks.

FORD RANGER

71%
71%
Päris inimese päris auto
 • DISAIN
  7
 • KVALITEET
  7
 • JUHI TÖÖKOHT
  7
 • INFOLUSTIVÄLI
  6
 • RUUMIKUS
  7
 • SÕIDUVÕIMEKUS
  8.5
 • PIMEDA-JA LIBEDASÕIT
  7.5
 • HIND
  6.5
 • HIND JÄRELTURUL
  7
 • LAPSESÕBRALIKKUS
  7
 • ACCELERISTA FAKTOR
  8
Jaga

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.