Kanada auto… ei, mootorrat… Kanada sõidukitootja Daymak plaanib toota kaks versiooni kolmerattalist elektrisõidukit Spiritus. Numbrid on ilusad – mida lubatakse?

Daymak on eelnevalt tegelenud elektrijalgrataste tootmisega, kuid on nüüd rahastusfaasis mudelile, millest tuleb kaks versiooni – mõistlik ja sõge.

Daymak Spiritus saab lubaduste kohaselt olema 36 kWh akupakiga, mis pidurdusenergia taastesüsteemiga paaritatuna venitab sõiduulatuseks 290 km. Mass on vaid 168 kg, hind jääb alla 20 000 USD ehk praeguse vahetuskursi juures ongströmi jagu alla 17 000 euro.

Sõge versioon saab mudelinimele täiendi Ultimate ja autotööstuse rusikareegli kohaselt on kõige kallimad just need masinad, mille nimest leiab ülivõrdeid või kamaluga R-tähti. Nii ka Spiritus Ultimate – mõistliku versiooniga võrreldes on hind tõusnud rohkem kui 7-kordseks.

127 000 EUR hinnalipiku juures on aga ka suutlikkust parandatud – mass vaid 159 kg, tippkiirus üle 210 km/h, kiirendus 0-60 mph ehk 0-97 km/h 1,8 sekundit, sõiduulatus 80 kWh aku toel üle 480 km…

Istekohti jagub mõlemas masinas kahele, laadimist abistavad päikesepaneelid, mugavuse (ja disaini) kaalutlustel on masinal tiibuksed. Olemas on ka Bluetoothi-ühenduvus, valvesüsteem ja võtmeta ning distantsilt käivitus.

Ultimate saab süsinikkiust kerepaneelid, automaatselt toimivad tiibuksed, kaassõitja ette “kaaspiloodi” ekraani, tagurduskaamera, suurepärase helisüsteemi ja GPS Alarmi valvepaketi.

Rahastusmudeliks on hetkel ühisrahastus, seega sõidukist huvitatud inimesed saavad ise õla alla panna.

Fotod: Daymak

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.