Laupäev, 3. detsember 2022
Kõik CityBee autod said varakult alla põhjamaade kliimas kasutamiseks mõeldud talverehvid, et tagada võimalikult ohutu sõit praegustes muutlikes ilmastikuoludes.

„CityBee jaoks on ohutu liiklemine väga oluline, mistõttu on meie eesmärk tagada, et kõik CityBee sõidukid on tehniliselt töökorras ning neil on hooajale vastav varustus. Kuna esimesed öökülmad on käes ning libedad ja keerulised teeolud võivad ootamatult tabada, on CityBee sõidukid talveks valmis,“ rääkis sõidukijagamise ettevõtte CityBee Eesti juht Egert Kivisaar.

Kivisaar kinnitas, et kõigil CityBee sõidukitel on all talverehvid, mis vastavad Eestis kehtivale seadusandlusele. „Enamikul CityBee sõidukitel on all põhjamaade kliimas kasutamiseks mõeldud kvaliteetsed lamellrehvid. Nende kasutamine linnapiirkonnas on ühtlasi otstarbekas, kuna tagab vajaliku püsivuse ja ohutuse teedel, kuid teisalt ka keskkonnasõbralikum valik, sest vähendab teede kulumist ning linnamüra,“ rääkis Kivisaar.

Osadele CityBee sõidukitele on paigaldatud naastrehvid, et vastata kõikide tarbijate ootustele. „Naastrehvidega sõidukeid leidub kõikide automarkide ja -mudelite seas, mis on CityBee valikus. Õige pea on naastrehviga sõidukid CityBee rakenduses tähistatud ka vastava ikooniga,“ sõnas CityBee Eesti juht.

Ohutud sõiduvõtted

Lisaks õigele, kliimasse sobivale rehvivalikule tuletab Kivisaar autojuhtidele meelde talveolude turvalisi sõiduvõtteid. „Heitlike ilmade ja teekatte puhul tuleb vähendada sõidukiirust ja valida teeoludele sobilikud sõiduvõtted. See tähendab hoida teistest tavapärasest kaks korda suuremat pikivahet, mis jätab ohtliku liiklussituatsiooni tekkides reageerimiseks rohkem aega. Samuti tuleb teha manöövreid sujuvalt ning pidurdamist alustada varakult,“ soovitas Kivisaar.

Tulevasi lumeolusid arvestades on kõik CityBee autod varustatud ka jääkaabitsatega.

Foto: Goodyear

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.