On ainult üks õige vastus: pane end uuel teooriaeksamil proovile!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Edaspidi on uutel autojuhikandidaatidel vähem võimalust teooriaeksamil “ehku peale” minna: alates 3. juunist võtab Maanteeamet kasutusele uued küsimused, millele on ainult üks õige vastus. Allpool paar näidet uuelt eksamilt: proovi, kas oskad lahendada!

Teooriaeksamil on edaspidi võimalik lihtsamalt läbi põruda, sest uutel küsimustel on ainult üks õige vastus. Sisu ei muutu: jätkuvalt testitakse autojuhikandidaatide teadmisi liiklusohutuse,  -reeglite, -psühholoogia ja sõiduki tehnoseisundi vallast.

Muutub aga vorm: näiteks liiklusohutuse küsimuste puhul tuleb erinevaid liiklusolukordi põhjalikult vaagida ja osata leida mõtestatud vastus. See eeldab eksamile oma pea kaasa võtmist, mitte pähetuubitud vastuste ja ristikeste ladumist.

Pane end proovile!

Maanteeamet jagab lahkesti paar näidisküsimust, millele tulevikus on vaid üks õige vastus. Mõne puhul saab küll kulmu kergitada: kas tõesti nii lihtsat asja ei peaks keegi teadma?

Aga statistikat vaadates, jah, juhtub ka paremates peredes: iga kolmas katsetaja põrub. Proovi, kuidas sul läheb! Klõpsa lahti allolev pdf-fail ja proovi leida see üks õige vastus.

[pdf-embedder url=”https://www.accelerista.com/wp-content/uploads/2019/05/Uute-küsimuste-näidised_.pdf” title=”Uute küsimuste näidised_”]

Lihtsamaks küll ei lähe!

„Eksam ei lähe ühe vastusevariandi tõttu lihtsamaks. Küsimustele vastamisel tuleb lugeda hoolikalt küsimust ja vastata sellele, mida on konkreetselt küsitud,“ selgitas eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa.

Tihti on sõidueksami mittesooritamise põhjuseks juhikandidaadi nõrk teoreetiline ettevalmistus ja õpitud teooria rakendamine liikluses.

Liiklemine eeldab tugevaid teoreetilisi teadmisi ning uued teooriaeksami küsimused kontrollivad, kas testi lahendaja suudab liiklusest aru saada, et hiljem sõidueksam edukalt sooritada.

„Uued küsimused on kooskõlas kehtiva seadusandlusega, reeglitega ja koolis õpituga. Nii teooria- kui ka sõidueksam peaks igale juhikandidaadile olema ühekordne positiivne sooritus,“ lisas Vanamõisa.

Kolmandik ei tee eksamit ära

Teooriaeksami küsimused on konfidentsiaalsed ning eksamineeritav saab nendega esimest korda tutvuda alles eksamil.

2018. aastal võttis Maanteeamet vastu 34 329 teooriaeksamit ja selle läbis 67% eksamineeritavatest. See tähendab, et 1/3 autojuhikandidaatidest pidid tegema kas korduseksami või tõdema, et nad ei sobi rooli.

Mis saab uue eksamiga, kus on ainult üks õige vastus? Tõenäoliselt kukub (vähemalt esialgu) veelgi rohkem juhihakatisi kolinal läbi.

Tee proovieksam siin

Loe, mis juhtub kui läbi kukud

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.