Laupäev, 3. detsember 2022
Harjumaal aitas liikleja oktoobri lõpus tabada joobes juhti ning tegi seda oma sõiduki vigastamise hinnaga. PZU kahjukäsitlus lasi auto korda teha ning kliendi julget tegutsemist hinnates ei tulnud tal tasuda omavastutust.

Sündmused hakkasid rulluma Saue vallas, kus joobes juht oleks põhjustanud laupkokkupõrge, kuid tänu kiirele reageerimisele suutis teine juht teepervele põigata. Roolijoodiku Citroën kihutas suurel kiirusel edasi Hüüru suunas. Mercedes-Benzi roolis olnud juht sõitis talle järele ning märgates Citroëni tee ääres seismas, proovis ta selle ust avada. Korraks lasti alla aken – autos oli kaks meest – ja siis sõitis joobes juht minema. Mercedese juht asus teist sõidukit jälitama ning helistas samal ajal politseisse.

Roolijoodik keeras ühele kruusateele ning siis lahkusid mõlemad Citroënis olnud autost. Politsei sai selle info, kuid viie minuti pärast oli joobes juht tagasi ja hakkas Laagri poole sõitma. Kõrvalteelt hooga üles sõites käis Mercedese nina kallaku peal korraks vastu maad ning auto sai vigastusi. Peatselt oli näha, et politsei oli roolijoodiku juba peatanud. Hiljem helistas politsei vabatahtlikule abilisele tagasi, tänas teda ning teatas, et Citroëni juhil oli üle kolmepromilline joove.

Sõidukikahju roolijoodikut jälitades

„Ühineme siin politsei tänusõnadega vaprale juhile, kelle abiga joobunu liiklusest kõrvaldati. See oli hea kodanikujulguse näide, kus juht tegutses otsustavalt, et ohtlik juht peatada. Tema auto vigastused olid õnneks väikesed – remondisumma oli veidi üle 1000 euro – ning lepingujärgset omavastutust sellele ei lisandunud,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Teet Järv.

Foto: PZU Kindlustus, Delfi/Andres Putting

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.