Laupäev, 3. detsember 2022
Finnair valmistub Aasia regiooni järkjärguliseks avanemiseks. 27. märtsil algavaks suvehooajaks on plaanis teenindada ligi sadat lennusihti Aasia, Ameerika Ühendriikide ja Euroopa suunal.

Uute lennumarsruutidena lisanduvad Dallas (USA), Busan (Lõuna-Korea) ja Tokyo Haneda lennujaam (Jaapan). Ühtlasi laieneb ka lennuliiklus Helsingi ja Eesti vahel: Tallinn-Helsingi lendusid hakatakse alates märtsist pakkuma kuni üheksa korda päevas, samuti taasavatakse Tartu-Helsingi lennusuund.

Kui kehtivad reisipiirangud vähegi võimaldavad, jätkab Finnair kõigi viie pandeemiaeelse Jaapani lennusihi – Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka ja Sapporo – teenindamist, lisades sinna hulka ka uue Tokyo Haneda lennujaama suuna. Kokkuarvestatult sooritab Finnair 2022. aasta suveks kuni 40 lendu Helsingi ja Jaapani vahel.

“Me ootame pikisilmi maailma taasavanemist,” ütleb Finnairi Balti ja ECE riikide tegevjuht Arunas Skuja. “Jaapan oli pandeemiaeelsel ajal Finnairi koduturu järel kõige suuremaks lennuturuks. Ootame põnevusega võimalust tuua tagasi kõik meie poolt pakutud Jaapani lennusihid. Ühtlasi avame ka uue sihi Lõuna-Korea suurlinna Busan,” lisab Skuja.

Suvehooajati pakub Finnair Põhja-Ameerika suunas lende Chicagosse, Los Angelesse ja New Yorki; alates veebruarist lisandub sinna hulka ka Texase osariigi linn Dallas. “Meil on rõõm, et oleme saanud uue Dallase lennusihiga tugevdada Finnairi pakutud teenuseid Ameerika Ühendriikides. Tänu meie koostööpartneri American Airlines’i laialdasele lennuvõrgustikule saavad meie kliendid nautida suurepäraseid lennuühendusi ka paljudesse teistesse Põhja-Ameerika linnadesse,” ütleb Skuja.

Suvehooajaks suureneb Tallinn-Helsingi vaheline lennuliiklus kuni üheksa korrani päevas. Alates märtsi lõpust avatakse taas lennuühendus Tartu ja Helsingi lennujaama vahel, mis annab Lõuna-Eesti elanikele võimaluse mugavateks ühenduslendudeks mitte ainult Euroopa suunas, vaid ka Aasiasse ja USA-sse. Lennud Tartu ja Helsingi vahel hakkavad toimuma viis korda nädalas.

Finnair pakub oma klientidele ka suurepärast ühendust Aasia regiooni megalinnadega, sooritades lende Hongkongi, Seouli, Singapuri ja Bangkoki ning Shanghaisse. Alates juunikuust pakub Finnair ka igapäevast lennuteenust Delhisse.

Finnair on tugevadamas ka oma Euroopa lennuvõrgustikku, pakkudes mugavat lennuteenust enam kui 70 Euroopa linna, sealhulgas uutesse sihtkohtadesse nagu Zagreb ja Larnaca.

Laienemas on ka Helsingi lennujaam. Uute terminalide avamist on oodata juba käesoleva aasta detsembris. Lennujaama laienduse eesmärgiks on pakkuda tuge Finnairi lennutiheduse kiirele kasvule ning tagada sujuvaid ja kiireid ümberistumisi Helsingis.

Foto: Finnair

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.