Üha enam on neid majapidamisi, mis aja säästmiseks ja ühtlasema tulemuse saamiseks oma muru robotniiduki hoolde usaldavad. Vaatame üle, millised on neli tänavu oodatuimat niidumasinat.

Robotniidukid on ajaga populaarsust ning poolehoidu kogunud, seda tänu oma kasutusmugavusele. Moodsate niidumasinate maksimaalne mugavus ei ole kindlasti kellelegi üllatus, kuid tehnoloogia areneb kiiresti ning just seepärast on hea olla kursis uusimate uudistega robotniidukite vallas.

Tänavu on müügile tulemas mitmekesine valik uudismudeleid, millel on ridamisi uusi ja varasemast ägedamaid funktsioone, mis muudavad robotniiduki kasutamise veelgi lihtsamaks. Alljärgnevalt teeme valiku, mis suvilas, maakodus, pargis, ja linnamaja eesõues muru niitmisest puhta lusti ja lillepeo aitavad teha.

Redback MowRo RM24

Redbacki MowRo RM24 on keskmise aiaomaniku jaoks parim robotniiduk, sest on äärmiselt taskukohane, ilma kvaliteeti või funktsionaalsust soodsamale hinnale ohverdamata.

MowRo RM24 niiduk on mõeldud peamiselt väikestele muruplatsidele, kuna see suudab niita 600 m² suurust ala ühe laadimiskorraga.

Omanik saab nutirakendusest valida, millal MowRo muru niidab. Harjadeta mootor on vaikne, tekitades vaid 65 detsibellist heli (mis on umbes tavalise vestluse helitugevus), nii et võid selle käivitada isegi öösel ilma ennast ega naabreid häirimata.

Väikeste laste või lemmikloomadega perede jaoks MowRo turvaline. See töötab ainult määratud ajal, nii et võib olla kindel, et see ei hakka ootamatult niitma, kui lapsed või loomad hoovis mängivad.

Isegi kui laps satub muruniiduki lähedale, ei juhtu temaga midagi – MowRo terasid kaitseb spetsiaalne kate mis võtab muru masinasse kuid sõrmi hoiab eemal. Kui masin niitmise ajal mõne esemega kokku puutub või tõstab selle maast lahti, panevad turvaandurid terad koheselt seisma.

Worx Landroid M700 WR142E

Iseliikuv robotniiduk Landroid M700 Worx WR142E on tänapäevane masin, mida kuni 700 m² alade niitmiseks kasutada soovitakse.

Nutikas robot niidab rohtu ise, ilma omaniku abita, ja see aitab kokku hoida muru hooldamiseks kuluvat aega nii, et saaks rahulikult keskenduda muudele asjadele.

Worx WR142E üks ainulaadsemaid omadusi on võime tehinsintellekti abil tajuda ümbritsevat keskkonda – see võimaldab kavandatud tööd teha veel sihipärasemalt ja tulemuslikumalt.

Niiduk, olles eelnevalt keskkonnaga “tutvunud”, suudab tõrke korral langetada ise õige otsuse: muuta suunda, jääda seisma.

Tänu oma intelligentsusele saab Landroid hakkama ka raskesti ligipääsetavate kohtade ja keerukate aladega ja tulemus on ühtlaselt kaunis ja kvaliteetne. Töö lõppedes liigub robot laadimispunkti akut laadima.

Landroid määrab iseseisvalt parima viisi muru töötlemiseks, võttes arvesse nii rohu tüüpi, vajaliku päikese ning vee kogust, temperatuuri ja muid olulisi tegureid.

See robotniiduk sobib rohu lõikamiseks servadel, kitsastel nurkadel ja isegi nõlvadel. Worx niidukit saab juhtida rakenduse abil ja selle jõudluse maksimeerimiseks saab lisada ka lisatarvikuid, mis mh optimeerivad seadmega tehtavat tööd ja kasutusmugavust.

Landroid niidukit on väga lihtne kokku panna, piisab kasutusjuhendi järgimisest. Ühe laadimisega kestab selle aku kuni 120 minutit, see on julge 2 tundi tõhusat katkestusteta rohulõikamist!

Robotniiduk Gardena Sileno+ 1300

Gardena on ideaalne valik suurematele, kuni 1300 m² murupindadele. Võimekas robotniiduk tuleb hästi toime ka raskemate pinnavormidega.

Üliväikeseks hekseldatud niidujäägid pudenevad niidetud murule ja jäävad rohule väetiseks – tänu sellele saab murulapp ühtlasem, tihedam ja värskem – naljaga pooleks, teeb naabrigi kadedaks!

Tänu EasyPassage funktsioonile saab robotniiduk hakkama ka kitsamates kohtades. Niiduki plastikust korpus peab vastu keerulisematele tingimustele, seda ei heiduta ei vihm ega lumigi.

Lisaks on mudel varustatud SensorControl tehnoloogiaga, mis tuvastab ise muru kasvu intensiivsuse ja niidab vastavalt sellele.

Ülimalt teravad lõiketerad lõikavad muru nagu käärid. Lisaks saab lõikekõrgust ise lihtsalt ning lisatööristadeta reguleerida.

Kui teele jääb takistus, oskavad tundlik põrkeandur ja piirdekaabel vastavalt reageerida ehk peatuda, et vältida võimalikke vigastusi.

Omanik ei pea kartma pikanäpumehi: alarm, paigalduslukk ja PIN-kood tagavad usaldusväärse varguskaitse ja Gardena omanikule meelerahu.

McCulloch ROB S800

McCulloch ROB S400 sovib kuni 400 m² muruplatsile, kui selle nõlvad pole järsemad kui 20 kraadi.  Tegemist on autonoomse robotniidukiga, millel on vastupidav liitium-ioonaku.

ROB S400 multšib muru ning niidab juhusliku mustri järgi, kasutades 3 pöörlevat raseerimislaadset tera, mis on kinnitatud pöörleva ketta külge, moodustades unikaalse lõiesüsteemi. Robotniiduk töötab vaikselt (kuni 57 dB) ja lõikab muru lõikekõrgusel 20–50 mm.

Tegu on paljude lisafunktsioonidega lihtsa robotniidukiga, mis suudab serva lähedalt lõigata, välistada kohad, kus pole vaja niita, säästa energiat jpm.

McCulloch on Husqvarna kontserni kuuluv kaubamärk, mis on robotniidukite ülemaailmne liider. McCullochi robotniidukid on hea hinnaga ja ülemaailselt tunnustatud kvaliteediga.

Niisiis, kui oled otsimas robotniidukit, mis teeniks sind tõrkumata mitmeid aegu, mille hind oleks hea ja sooritus suurepärane, uuri valikut lähemalt siit.

Kui otsid oma aeda nutikat robotniidukit, on õige koht valikuga tutvumiseks Kaup24 veebipood – kaubanduskeskus internetis, kus leiad alati soodsaimad hinnad ja mitmekülgse valiku.

Kaanepilt: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.