Reede, 29. september 2023
Consumer Report’i poolt läbi viidud uuring leidis, et Tesla Autopiloot ei ole veel teistest tootjatest valgusaastaid ees, nagu fännid väitma kipuvad. Tesla Model Y juhiabisüsteem Autopilot saavutas testis 57 punkti, Cadillac CT6 Super Cruise sai seevastu 69.

Cadillaci edukuses mängis võtmerolli infrapunakaamera, mis jälgib juhi silmi ning hoiatab eri viisidel juhti, kui tuvastab tähelepanu hajumise. Tesla kasutab seevastu juhi tähelepanu hindamiseks vaid roolilt saadavat tagasisidet ning puudub ülevaade sellest, kas ta ka liiklust jälgib.

Cadillac sai lisapunkte ka selle eest, et hoiatab konkreetsemalt, kui juhiabid on automaatselt välja lülitumas. Kui Tesla mängib ette helisignaali ning näitab enne Autopiloodi välja lülitamist ekraanil vastavat ikooni, siis Super Cruise esitab selge visuaalse märguande ning hoiatab juhti pikalt ette, võttes arvesse ka teeinfot.

Tesla puhul kiideti samas kasutusmugavust ning tulemus on ikkagi palju parem kui paljudel preemiumbrändidel – nii Audi (48 punkti), Mercedes (46) kui BMW (44) jäid lisaks Teslale ja GM-ile alla ka Fordi Co-Pilot 360 juhiabile (52). Liiklusturvalisuse etalon Volvo sai testis paraku vaid 41 punkti.

Kõigi praeguste juhiabiliste puhul tuleb kindlasti meeles pidada seda, et tootjate turundusjutust või süsteemi nimest hoolimata on tegu siiski juhiabiliste, mitte täisautonoomsete süsteemidega. Selleteemaline diskussioon on hetkel käimas näiteks Suurbritannias, kus kindlustused väidavad, et tootjate “autonoomset” sõitu võimaldavad abilised on eksitavad ning ohtlikud.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.