Laulmine, peaaegu ainus kõrvaline tegevus roolis, mis tervisele hästi mõjub3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Roolis on mõistlik keskenduda ainult autoga sõitmisele ning panna käeulatusest nutiseadmed, meigitarbed, söögi- ja joogikraam. Hea muusika ei ole autos keelatud, ehkki liiga vali muusika eksitab juhti. Nüüd on selgunud, et muusika kuulamise kõrval võiks roolis ise muusikat teha ehk laulda, ümiseda, karaoket joriseda: laulmine mõjub tervisele hästi.

Eksperdid on seda meelt, et spontaansed lauluhood rooli taga mõjuvad tervisele hästi. Üksinda olemine muudab laulmise lihtsamaks ja auto helisüsteem tekitab mõnusa tausta, tõdetakse Fordi poolt korraldatud uuringu kokkuvõttes.

Paljude inimeste jaoks on sõidu ajal muusika kuulamine oluline osa teekonnast ühest punktist teise – see on nende isikliku road movie soundtrack. Muuseas, kas teadsite, et tänapäeval on auto see keskkond, kus muusikat kõige rohkem kuulatakse? Hästi koostatud playlistid omandavad elulise tähtsuse, sest aitavad juhil ümber lülituda auto juhtimisele.

Muusika voogesituse teenust pakkuva Spotify uuringuandmed näitavad, et inimesed teevad üksi autoga reisimiseks salajasi esitusloendeid (playlist), keeravad punni põhja ja laulavad täega kaasa. Isegi kui punni põhja ei kruti, võib kaasa laulda ikkagi.

“Kõvahäälne laulmine ilma hirmuta – nii, et antakse täiega minna – tähendab, et vaimne vabanemine on suurem, sest kasutatakse rohkem energiat,” ütleb professor Stephen Clift Canterbury Kristliku Kiriku ülikooli laulmise tervendava mõju juhtiv ekspert.

“Kui me laulame tuttavaid laule kõva häälega, hingame me sügavamalt, aeglasemalt, lihaste aktiivsus suureneb ning me tunneme mõnusat tunnet. Tunneme end rohkem lõdvestunult ja vähem stressis olevat.”

Paljudel autojuhtidel on esitusloendeid, mida julgetakse kuulata ainult autos, kus muusika kuulamine võib olla eriti kaasakiskuv, sest helisüsteem on kujundatud nii, et see täidab kogu auto ruumi.

Isiklik lugude nimekiri võimaldab autos üksi olles end ka eriti luksuslikult tunda – hea muusika on päris kindlasti osa “tõeliselt endale pühendatud ajast”. Laulmine rahustab ja lõõgastab.

Meie meel lobiseb vahetpidamata ning pea on pidevalt täis üksteisest üle ronivaid ja räusklevaid mõtteid. Iseenesest pole see ju midagi halba, aga iga mõttega assotsieerub tundemudel. Mõni mõte on parem kui teine, ja kui hakata neid vaigistama, siis polegi see nii kerge.

Laulmine aitab mõtteid vaigistada, olles samal ajal ka hea füüsiline treening, mitte üksnes häälepaeltele vaid kogu kehale: selleks, et kaks kitsast paelakest inimese kõris saaksid särada, peavad teised lihased kõvasti tööd tegema, toetama, pingutama.

Nõnda siis on laulmine roolis pigem soovitatav. Selleks, et autolaulust rõõmu tunda, on vaja väikest eelhäälestust ning enamasti ka korralikku soundi (loe: pädevat helisüsteemi) ja hoole ning armastusega koostatud lemmiklaulude nimistut. Kui kord on antud luba autos laulda, siis paneme ikka sajaga!

FORD FIESTA UUS HELISÜSTEEM

Uhiuus Ford Fiesta B&O Play helisüsteem on disainitud, mõeldes autolauljatele. Fiesta tundubki olevat auto, mis tahab tulevase omaniku silmad särama panna. Fordi inseneride ja disainerite sõnul on Fiesta helisüsteem omas segmendis kõige võimsam ja muidugi parim!

Disainerid kuulasid aasta jooksul rohkem kui 5 000 laulu, et olla täiesti kindlad: 675-vatine helisüsteem edastab muusikat kvaliteetselt; kasutatakse seda siis Adele, Foo Fightersi, Jay-Z või klassikalise muusika kuulamiseks, vaikselt või kõvasti.

Katsetamise faasis kuulas meeskond ka ikooniks saanud live-salvestisi, et nendes olev energia ja tunne edastatakse viisil, nagu sa oleksid ise kohapeal kuulamas. Lisaks salvestas meeskond oma laule, et kontrollida, kas kogu heli spekter on arvesse võetud.

Fiesta audiosüsteem koosneb 10st armatuuri ja sõitjateruumi paigutatud kõlarist ja tweeterist, mis võimaldavad luua 360-kraadise helipildi. Süsteem on optimeeritud digitaalse audioprotsessoriga ja 200 mm subwoofer-kõlariga.

ACCELERISTA KOMM Palju paremaks vist enam minna ei anna.? Või annab, kui lisada kogu sellele kõlarite-tviiterite-subvuffide ilule ja häälele üks korralik laulmine. Paneme täiega, sest see on tervisele hea, avardab silmaringi ja tõenäoliselt võitleb ka lampjalgsuse vastu!

Loe laulmise mentaalsest mõjust rohkem siit

Allikas ja meedia: Ford. Tõlge: Marika Johannson

Jaga

KOMMENTEERI SIIN