Eesti suurima automüüja müük kasvas esimeses kvartalis üle 10%

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Amserv Grupp müüs esimeses kvartalis 735 uut autot, mis on 10,1 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil. Kasutatud autosid müüdi 242, mis on 17 protsenti enam kui 2020. aasta samal perioodil.

„Kuigi 2021. aasta esimeses kvartalis olid automüügisalongid suletud või toimisid rangete piirangute tingimustes, oli tegelik automüük Amservis ja kogu Eesti autoturul üllatavalt hea,“ märkis Amserv Grupi AS tegevjuht Rene Varek.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) andmetel müüdi Eestis esimeses kvartalis 7196 uut autot, sealhulgas 5728 uut sõiduautot ja 1468 uut tarbesõidukit. ”Sõiduautode selline müüginumber ületab mullu esimese kvartali tulemust 1,4 protsenti, mis on tegelikult positiivselt üllatav tulemus,” kommenteeris Varek.

Kõikidest Eestis müüdud uutest autodest moodustasid Toyotad 18,6 protsenti (1339 sõidukit), sealhulgas oli Amservi turuosa 54,9 protsenti müüdud Toyotadest (735 autot) ja 10,2 protsenti kogu Eesti uute autode turust. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on Amservi uute autode müük kasvanud esimesel kvartalil 10,1 protsenti.

Vareki sõnul väljendab see ettevõtte müügipersonali väga head tööd ja ettemüüki eelmise aasta viimases kvartalis. „Kuna kõigi automarkide tarneajad on seoses muutunud keskkonna ja takistustega tootmis- ning logistikaahelais kasvanud, on automüügitöö iseloom muutunud ning tegeliku müügikokkuleppe ja autode üleandmise vaheline aeg klientidele pikenenud,“ kommenteeris Varek.

Sellest tulenevalt oli rohkem kui pooled Amservi poolt esimese kvartali jooksul üle antud autodest vormistatud tehinguks juba eelmise aasta viimastel kuudel. „Kuigi esimeses kvartalis on automüügisalongid olnud suletud ja müügitööd on tehtud virtuaalselt interneti, video- ja telefonide vahendusel, on autoostu huvilisi olnud jätkuvalt palju. Mitmed ettevõtted ning ka eraisikud, kes mullu autoostu edasi lükkasid, on otsustanud uued autod just nüüd soetada,“ lisas Varek.

Amservi ja Toyota uute autode edukale müügile 2021. aasta esimeses kvartalis panid aluse võtmemudelite RAV4, Corolla ja C-HR mudelite populaarsus, Yarise mudeliuuendus ning täiesti uue mudeli Highlanderi turule tulek. Tänaseks on Toyota RAV4 nii Eestis kui kogu Baltikumis enim müüdud automudel.

Kasutatud autosid müüs Amserv Eestis 242, mis on 17% rohkem kui eelmise aasta samas kvartalis. “Kuna kasutatud autode müük toimub enamjaolt välitingimustes, oli see piirangutest vähem mõjutatud ning seal jätkus eelmise aasta suvel alanud müügimahtude kasv,” sõnas Varek.

„Viiruse levik on tekitanud olukorra, kus pered soetavad endale nüüd ka teise või kolmanda sõiduvahendi, et vältida ühistranspordis teiste inimestega kokku puutumist. Paljud sellised autoostjad on eelistanud just kasutatud autosid, kuid valitud on ka uusi autosid. Suure tõenäosusega ongi see ja lisaks ka ostuotsuste edasilükkamine 2021. aastasse olnud peamisteks müügimahtude kasvu põhjusteks nii Amservi kui kogu turu puhul,“ sõnas Varek.

Foto: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.