blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Deezer näitab selgelt, kui vilets on eestlaste muusikamaitse

Maailma suurim veebipõhine muusikateenus Deezer tegi pingerea Eestis enim kuulatud kohalikest ja välisartistidest. Selle nimekirja põhjal tuleb paraku tõdeda, et eestlaste maitse on kivistunult halb ja kohutavalt igav. Kohalikud muusikud välja arvata, on pilt üsna nutune.

Unustage jazz ja rock’n’roll, kõige populaarsem muusikastiil Eestis on EDM ehk elektrooniline tantsumuusika. Selle rütmis saab jõusaalis masinaid kolksutada ja tänaval pilku tõstmata ringi töllata.

EESTI ARTISTID MAITSET MUTTA EI TAO

Üks hea uudis siiski on – Eesti artistide edetabel on üsna viisakas, tooni annab intelligente, sisukate sõnade ja hea meloodiaga muusika – või kas keegi julgeks öelda, et listi tipus olev Karl-Erik Taukar viljeleb mingit jama?

Taukari kannul tulevad edetabelis 5Miinust ja Reket. Räpp, see on moes, eriti kohalik räpp. Sedalaadi muusika kuulamisele on kahtlemata kaasa aidanud nii Raadio2 kui HooliganHamlet kui mitmed muud toredad kanalid, mis hoiavad meid Eesti uue põlvkonna sõnaseadjatega kursis.

SILMAKLAPPIDEGA MAAILMAMUUSIKASSE

Muusikateenust Deezer esindava Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul muutub eestlaste maitse ajas vähe. “2017. aasta edetabeli võitjad Ed Sheeran, David Guetta ja Calvin Harris on enimkuulatud artistide esikümnes olnud juba paar aastat,” räägib Aron.

Eestlaste enimkuulatud muusikud 2017. aastal:

Ed Sheeran
Imagine Dragons
David Guetta
Calvin Harris
The Chainsmokers

JA PARIMAD LAULUD ON…

Kus on Timpsu ehk Justin Timberlake? Kus on Adele? Kus on Pentatonix? Ellie Goulding? Migos? Post Malone? Ei, ei ole nende laule siin edetabelis! Või no kuskil kindlasti keegi kuulab, aga mitte nii palju, et see võiks saada meie muusikamaitse avardajaks…

Kõik nimetatud artistid on ilmselt lükatud kas vanaema voodi alla peitu või siis üldse aknast välja visatud. No igatahes, edetabel on selline, kuulake ja tunnistage, et selline ongi meie muusikamaitse. Elagu Eesti!

Ed Sheeran – Shape of You

Martin Jensen – Solo Dance

Kygo – It Ain’t Me

Ofenbach – Be Mine

 Clean Bandit – Symphony (feat. Zara Larsson)

Deezer on 40 miljoni muusikapalaga maailma suurim veebipõhine muusikateenus, millel on 16 miljonit aktiivset kasutajat 186 riigis. Deezeril on Eestis ligi 50 000 registreeritud kasutajat.

PAAR SOOVITUST ENESE HARIMISEKS

Head sõbrad, seis ei ole päris lootusetu. Maailmas on palju väga head muusikat. End sellega kurssi viia saab mitmete heade muusikasaadete abil. Alljärgnevalt paar linki. Kuulake, avardage meeli!

MADIS AESMA R2
ERIK MORNA R2
MUUSIKATUBA ETV

Allikas: Tele2, kaanepilt: Deezer

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com