Uus Peugeot 508 debüteerib märtsi alguses Genfi autonäitusel. Ajakirjanikele on autot juba natuke näidatud ning rõõmuga saame teatada, et kartusel, nagu kaoksid kaunid autod maailmast sootuks, ei ole alust. Uus 508 on ilus nagu ime!

Peugeot 508 on läbi teinud radikaalse mudeliuuenduse, muutudes traditsioonilisest 4-ukselisest sedaanist 5-ukseliseks kupee-sedaaniks. Uus 508 on oma eelkäijast kompaktsem, samas laiem ning madalam. Viimati nägime nii täiuslikke jooni siis, kui veel Pininfarina Peugeot’ mudeleid kujustas.

Uus välisdisain on teravam ja jõulisem ning auto interjöörist leiab uue põlvkonna Peugeot i-Cockpit® juhikoha. Uue mudeli puhul on seatud eesmärgiks pakkuda segmendi paremikku kuuluvaid uusi mootoreid, teelpüsivust ja loendamatuid tehnoloogilisi juhiabisid.

TÕELISELT JULGE DISAIN

Uue Peugeot 508 aerodünaamilised jooned meenutavad kupeed, mida rõhutab madal (vaid 1,40 m kõrge) ja laugelt langev katusejoon ning mis on enamasti omane premiumklassi mudelitele. Madalad küljeaknad ning aknaraamideta uksed lisavad elegantsi ja rõhutavad kupeelikku iseloomu.

Auto esiosa mõjub veidi agressiivseltki, paistes silma leed-esitulede ja nende vahele jääva iluvõrega, mis on saanud inspiratsiooni brändi viimasest ideeautost Peugeot Instinct.

Päevatulede vertikaalne valgussignatuur annab uuele 508-le ainuomase identiteedi. Lõvi küüniseid imiteerivaid leed-tagatulesid raamib läikiv must paneel, mis iseloomustab autotootja uusimaid mudeleid. Lai panoraam-katuseluuk avaneb spoiler-stiilis. Kuigi väljast paistab pagasiluuk väike, peidab see endas 487 liitrise pagasiruumi.

MUGAV INFOVÄLI

Mitmel moel seadistatav näidikutebloki ekraan on paigutatud roolist kõrgemale, kogu juhile vajalik info on pidevalt vaateväljas.

Suur puutetundlik ekraan on integreeritud armatuurlaua keskele, ekraani alla on paigutatud kiirvaliku nupud, mis lihtsustavad menüü valikute otseteed põhifunktsioonidele: raadio, kliimaseade, navigatsioon, auto seaded, telefon, mobiilirakendused ja i-Cockpit Amplify.

Viimane pakub kahte võimalikku meeleoluvalgust, üks neist dünaamilise sõidustiili „Boost” ning teine rahuliku ja mugava kulgemise kogemiseks „Relax”. Lisaks on võimalik seadistada auto vedrustust ja dünaamikat valides nelja erineva sõidurežiimi vahel (ECO / Sport / Comfort / Normal).

LUKSUSLIK SÕITJATERUUM

Reisijateruumi viimistluses ja polsterduse valikus kasutatakse täis- või Nappa nahka, kroomi, musta lakki, Alcatara’t ja ehedat puitu.

Ja midagi neile, kes sõitnud Opeli uue põlvkonna Astra, Insignia või linnamaasturitega – uue 508 juhiistmete valikust leiab nüüd silmapaistva ergonoomika ja seadistusvõimalustega AGR (Aktion für Gesunder Rücken) märgistatud istme. Valikus on esiistmete elektriline seadistamine ning 8-punktiga pneumaatiline massaažisüsteem.

Reisijate mugavust suurendavad arvukad panipaigad, kogumahuga 32 liitrit ning kõikvõimalike nutiseadmete laadimiseks on 4 USB pistikut ja 12V pistik keskkonsoolis ning pagasiruumis.

Loomulikult ei puudu autost ka Apple Carplay, Android Auto ja Mirror Link ühendused, lisaks juhtmevaba telefoni laadimine ja 3D navigatsioon. Kvaliteetse helisüsteemi eest kannab hoolt akustikafirma Focal®.

UUS PLATVORM

Tänu uuele EMP2 platvormile ja selle dünaamilistele omadustele saavutab uus Peugeot 508 hea tasakaalu mugavuse ja juhitavuse vahel. Vedrustus on häälestatud vastavalt mudeli jõuallikate valikule, et tagada maksimaalne sõidunauding.

Keredetailide ühendamisel on lisaks keevitusele kasutatud spetsiaalset liimainet, mis tagab auto jäikuse ning pika eluea. Võrreldes eelkäijaga on auto 70kg kergem.

Uus mitmikhoobadega tagavedrustus koos elektriliselt juhitava vedrustusega Active Suspension Control tagavad täpsema juhitavuse ja mugavama sõidu ebatasaste teede korral.

MOODSAD JUHIABISÜSTEEMID

Uuel 508-l on kasutusel hulganisti juhiabisüsteeme mis vastavad tänapäeva nõudlike klientide ootustele ning kõige uuematele EuroNCAP kriteeriumitele:

· Infrapuna öövaatlusseade NightVision (omas klassis esimesena)
· Automaatne hädapidurdussüsteem, tuvastab jalakäijaid ja jalgrattureid kuni 140 km/h
· Aktiivne sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem
· Sõidurajal hoidmise abi
· Juhi tähelepanu hajumise hoiatus
· Automaatne lähi- ja kaugtulede lülitus
· Kiiruspiirangumärkide tuvastus koos piirkiiruse soovitusega
· Liiklusmärkide tuvastus – STOP märk ja ühesuunalise tee märk
· Kohanduv püsikiirusehoidja koos peatumise funktsiooniga
· Aktiivne pimenurga jälgimise süsteem
· Visiopark2 – 360 kraadi kaamera
· Täiustatud automaatne parkimissüsteem
· Peugeot Connect SOS & Assistance hädaabi teavitussüsteem

Öövaatlusseade kasutab infrapunakaamerat ja tuvastab auto ees olevad elusolendid pimedas või halva nähtavusega tingimustes, 200-250 meetri kaugusel.

KAKS TÄIESTI UUT JÕUALLIKAT

Valikus on kaks täiesti uut 1.6 PureTech bensiinimootorit:

– PureTech 180hj / 8-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 5,4 l/100km
– PureTech 225hj / 8-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 5,6 l/100km (saadaval ainult GT-versioonil)

Lisaks uued 1.5 ja 2.0 BlueHDi diiselmootorid:

– BlueHDi 130hj / 6-käiguline manuaalkäigukast / keskmine kütusekulu 3,8 l/100km
– BlueHDi 130hj / 8-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 3,7 l/100km
– BlueHDi 160hj / 8-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 4,5 l/100km
– BlueHDi 180hj / 8-käiguline automaatkäigukast / keskmine kütusekulu 4,7 l/100km

Kõik uued mootorid vastavad Euro 6.2 saastenormidele ning on segmendi madalaimate CO2 päästudega. Näiteks 180 hobujõulise PureTech koos 8-käigulise automaatkastiga versioonil on CO2 pääst 123g/100km ja BlueHDi 130 koos 8-käigulise automaatkäigukastiga on CO2 pääst kõigest 98g/100km.

Uut Peugeot 508’t hakatakse tootma Mulhouse tehases Pransusmaal. Auto esmaesitlus toimub Genfi autonäitusel märtsis ning Eestis jõuab uus mudel müügile aasta lõpus.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.