Neljapäev, 5. oktoober 2023
2017. autoaasta tõotab tulla üllatusterohke. Aastavahetuse eel õrritab jaapani autotootja Toyota fänne oma kauaoodatud Yarise kuumpäraga, mis on inspireeritud uuest WRC-sarja autost. Autot esitletakse tuleval kevadel Genfi autonäitusel ning peatselt pärast seda peaks tulikuum Yaris Euroopas müügile jõudma.

Toyota Europe postitas õrritava sketši, mis viitab, milline Yarise kuumpära välja nägema hakkab. Uuel autol on madalad küljelaiended ja isegi spoiler tagaluugil. Näib ka, et see auto on tavalisest Yarisest madalam ning kuulujutu järgi saab see Toyota ametliku võidusõidumeeskonna järgi nimeks Yaris Gazoo.

Toyota Yaris GazooFord Fiesta ST-ga konkureerival väikesel Toyotal peaks olema umbes 200 hobujõudu, mis pärinevad tõenäoliselt turbolaadimisega neljasilindrilisest mootorist ning mille jõud läheb esiratastesse ilmselt läbi kuuekäigulise manuaalkäigukasti.

Auto peaks debüteerima märtsis 2017 Genfi autonäitusel, ning peatselt pärast seda Euroopas müügile tulema. Kas Toyota seda ka Ühendriikides müüma hakkab, ei ole veel teada.

Yaris WRC microsoft
Toyota Yaris WRC Microsoft Pariisi autonäitusel. Pilt: Argo Verk

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Midagi pole öelda, Esimene võib! Uus tuumikmudel C-HR näitas meile kätte tootja värske disainisuuna, neljanda põlvkonna Prius ja Priuse pistikhübriid ajasid maailma naised nii segadusse, et WWCOTY (Maailma Naiste Aasta Auto) kohtunikekogus käis kõva diskussioon, kas ikka tegu on sama mudeliga või peaks neid eraldi käsitlema…

Kohe-kohe jõuab uuenenud GT86 ja kui selle sabas tuleb tulikuumpära Yaris, siis vist ongi lubatud hulluda, eks; ja võtta salongi ukse taga järjekorda… Üks mis kindel, Toyota ja “igavalt igavene” ei ole enam sünonüümid. Et kestab, seda küll, aga igavus – no teate, vaadake aknast välja, meenutage Liivi “Igav liiv ja tühi väli”- luulerida ja püüdke uuesti tulla. Igavus, muuseas, on igaühe enda teha.


Allikas ja meedia: Toyota

Toyota laseb käiku “mudeliaasta” idee: iga aastakäigu uued autod saavad oma näo

2 kommentaari

    • blank

      Külmpära on istmesoojenduseta versioon, ma kahtlustan 😀 Aga tõsi, et hot hatch on eesti autoajakirjanike poolt mugavalt kuumpärastatud. Üks päris tore sõna ju!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.